Parafianie są wstrząśnięci tragiczną śmiercią, jaka go spotkała. Nie żyje uwielbiany ksiądz Stanisław

Parafianie są wstrząśnięci tragiczną śmiercią, jaka go spotkała. Nie żyje uwielbiany ksiądz Stanisław Źródło: .

Ksiądz proboszcz zmarł tragiczną śmiercią. Ukochany przez wszystkich parafian ks. Stanisław nie żyje, a wierni i mieszkańcy okolicznych miast są wstrząśnięci jego śmiercią.

Ksiądz odszedł tragiczną i niespodziewaną śmiercią. Parafianie z kościoła, w którym był proboszczem, są pogrążeni w rozpaczy. Śmierć duchownego jest najstraszniejszym wydarzeniem, do jakiego doszło w tym mieście. Nie żyje Stanisław Wawrzkowicz. 

Ksiądz Stanisław Wawrzkowicz nie żyje

Ksiądz Stanisław Wawrzkowicz był uwielbiany na parafii. Chociaż przeszedł już na emeryturę, wszyscy mieszkańcy miasta wspominają ciepło jego posługę i dodają, że był on najlepszym człowiekiem, jakiego widziało ich miasto. 

81-letni duchowny z Bliznego w województwie podkarpackim zyskał niezwykłe uznanie wśród parafian. Jego dorobek był doceniany jeszcze za jego życia, a teraz po śmierci jest wspominany z łzami w oczach. To podczas jego kadencji jako proboszcza zabytkowy, drewniany kościół z XV wieku został wpisany na listę UNESCO.

- Bezinteresowny, empatyczny, wyrozumiały. Po prostu wspaniały człowiek. To straszne, zginął. Dawał nam ślub, ochrzcił naszą córeczkę. Naprawdę był cudowny. Zawsze pomógł. Straszne, że spotkała go taka śmierć - nie może pogodzić się ze śmiercią księdza jedna z parafianek.

Jak doszło do tego, że zmarł ksiądz Stanisław? 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Dostrzegając potrzeby wiernych wspólnie z radą parafialną zainicjował i doprowadził do wybudowania nowego kościoła w Bliznem. Wcześniej jako proboszcz był budowniczym świątyni w Dwerniku. Posługę w Bliznem rozpoczął podczas stanu wojennego, nawołując do głoszenia prawdy i podtrzymywania na duchu. Był organizatorem spotkań i prelekcji z osobami zaangażowanym w działalność opozycyjną. Aktywnie prowadził katechizację dzieci i młodzieży. Jako duszpasterz inicjował na terenie parafii i opiekował się działalnością organizacji katolickich i grup modlitewnych. W 2016 r. został uhonorowany tytułem „Zasłużony dla powiatu brzozowskiego”. Po przejściu na emeryturę w 2008 r., ks. kanonik Stanisław Wawrzkowicz pozostał  w Bliznem jako rezydent. Do ostatnich dni aktywnie uczestniczył w życiu parafii i całej społeczności - napisały lokalne media we wspomnieniu o życiu księdza.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża
2. 22-letnia córka milionera zmarła podczas stosunku. Zwyrol zrobił jej tak chore rzeczy, że jej ciało nie wytrzymało, rodzice zdruzgotani

Piękne i dobre życie księdza Wawrzkowicza zakończyło się tragicznie. Po zmroku, przechodząc przez pasy, został potrącony przez samochód. Kierowcą auta był 34-letni mężczyzna. Ksiądz w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł podczas odwiedzin obecnego proboszcza księdza Marka Grzebienia.

uploaded

fot. rbr.info

Najlepsze newsy dnia:

  1. Starsze osoby będą zachwycone! Lidl przygotował dla nich WYJĄTKOWĄ niespodziankę
  2. Mąż nagle przerwał pierwszy taniec i odpędził od siebie pannę młodą. Chwilę później cała sala tonęła we łzach
  3. Kot bardzo często ociera się o Twoje nogi? W ten sposób chce Ci przekazać ważną wiadomość
  4. Jolanta Kwaśniewska nie miała dla córki litości i wygarnęła jej to w twarz. "Wyglądasz jak wiejskie dziecko, chore na tyfus"
  5. Media dotarły do mężczyzny, który ma być biologicznym ojcem księcia Harry'ego. Księżna Diana miała z nim potajemny romans

źródło: se

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News