Sanepid alarmuje. Zakażony ksiądz rozdawał komunię, wierni poszukiwani

Sanepid alarmuje. Zakażony ksiądz rozdawał komunię, wierni poszukiwani Źródło: East News

Ksiądz z parafii w Jaśle zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie poszukuje wszystkich parafian, którzy pojawili się w kościele na mszy świętej, w której uczestniczył duchowny. Niestety, podczas liturgii zakażony ksiądz rozdawał Komunię Świętą, przez co wzrasta ryzyko zakażenia się innych osób.

Ksiądz franciszkanin z jasielskiej parafii zakażony koronawirusem. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaśle poszukuje wszystkich parafian, którzy uczestniczyli w mszach, w które odprawiał duchowny. Na oficjalnej stronie sanepidu pojawiła się pilna wiadomość.

Ksiądz franciszkanin z jasielskiej parafii jest zakażony koronawirusem

Ksiądz franciszkanin z jasielskiej parafii rozdawał komunię podczas mszy w Klasztorze Franciszkanów w Jaśle. Msze odbywały się w poniedziałek o godzinie 14:00 podczas pogrzebu oraz podczas wieczornej mszy o godzinie 18:00, a także podczas porannej mszy o 6:30 następnego dnia. 

- W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem COVID-19 w Klasztorze Franciszkanów w Jaśle Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zwraca się do osób, które przyjmowały komunię św. podczas mszy odprawianych w: poniedziałek 03.08.2020 roku o godzinie 14:00 (pogrzeb), poniedziałek 03.08.2020 roku o godzinie 18:00 oraz we wtorek 04.08.2020 roku o godzinie 6:30 - można przeczytać na oficjalnej stronie Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaśle. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Sanepid zwraca się do mieszkańców Jasła, by kontaktowali się z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Jaśle telefonicznie pod numerami: 500 544 035 oraz (13) 446 30 08 w godzinach od 7:30 do 15:00. 

Sytuacja epidemiologiczna w kraju

Niestety, coraz częściej pojawiają się komunikaty wydawane przez sanepid o zakażonych osobach duchownych, które miały kontakt z wiernymi podczas mszy. Wczoraj poszukiwani byli wierni z kościoła w Tworkowie w gminie Krzyżanowice, gdzie jeden z księży sprawował mszę, będąc zakażonym koronawirusem

Dzisiaj grzeje: 1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
2. Polacy pogrążyli się w żałobie. Tragiczne informacje o śmierci 24-latka
3. Żółta strefa objęła już prawie całą Polskę. Pilny komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa
 

Przypominamy, że wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 619 przypadkach zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby. Zmarły dwie osoby. Oznacza to, że od początku pandemii zakaziło się łącznie 52 410, a zmarło 1 809 osób. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Udzielała wywiadu Polsatowi i nagle zalała się łzami. Kobieta zaczęła błagać Polaków o pomoc
  2. Ministerstwo Zdrowia przekazało wiadomość. Nie można uniknąć obowiązku
  3. Tragiczne informacje z ostatniej chwili. W nocy zmarł dziennikarz TVP i TVN
  4. Sytuacja jest bardzo napięta, coraz więcej niebezpieczeństwa. Premier Morawiecki zwołał spotkanie na najwyższym szczeblu
  5. Monika Kurska nie wytrzymała, przerwała milczenie. "Nie chcę tych ludzi znać"

Źródło: o2

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News