Ksiądz podejrzewany o molestowanie
pixabay.com RobertCheaib
Weronika Wasiak - 11 Września 2020

Ksiądz podejrzewany o molestowanie nadal pracował z dziećmi. Dopiero po nagłośnieniu sprawy kuria podjęła odpowiednie kroki

Ksiądz podejrzany o molestowanie nieletnich nadal pracował z dziećmi. Co więcej, kuria zareagowała dopiero, gdy sprawa została nagłośniona. Minęło wiele lat za nim w sprawie duchownego podjęto jakikolwiek działania.

Ksiądz Jarosław W. już 8 lat temu został oskarżony o pedofilię. Od tego momentu trwa postępowanie, a mimo to duchowny nadal pracował z dziećmi, między innymi celebrując msze dla najmłodszych, ucząc w szkole i opiekując się ministrantami. Jak podaje TVN24, od roku Prokuratura Rejonowa Łódź-Górna prowadzi śledztwo ws. molestowań w parafii w Skierniewicach w latach 2003-2005 - wówczas pracował tam Jarosław W. I to nie sprawiło, że odsunięto go od jego obowiązków.

Dopiero w piątek kuria diecezjalna w Łowiczu odniosła się do sprawy, informując, że z uwagi na medialne jej nagłośnienie i w związku z "nowymi okolicznościami, ks. Jarosław W. został odwołany z urzędu i nałożono na niego zakaz pełnienia jakiejkolwiek posługi. Dodano także, że "z polecenia Stolicy Apostolskiej prowadzone jest odrębne postępowanie, powierzone arcybiskupowi metropolicie łódzkiemu, w sprawie ewentualnych zaniedbań biskupa łowickiego w prowadzeniu spraw o molestowanie osób nieletnich przez niektórych duchownych jego diecezji".

- Wytyczne zalecają odsunięcie duchownego, który jest oskarżony o wykorzystanie seksualne osoby małoletniej od działań duszpasterskich, pracy z dziećmi, z młodzieżą szczególnie, już na etapie postępowania wstępnego czy potem, także w trakcie procesu. Nie potrafię wyjaśnić, dlaczego w tym konkretnym przypadku nie zastosowano takich sankcji prewencyjnych – mówił dla TVN24 ks. Piotr Studnicki, kierownik Biura Delegata ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News