Ksiądz, który stał się legendą Solidarności, molestował dzieci?! "Mówił, żeby nie zapinać śpiworów"

Ksiądz, który stał się legendą Solidarności, molestował dzieci?! "Mówił, żeby nie zapinać śpiworów" Źródło: Wikipedia/Zografos 07

Ksiądz, który jest postacią niezwykle cenioną w środowisku polskich duchownych, został oskarżony o molestowanie. Doniesienia te są wyjątkowo szokujące biorąc pod uwagę fakt, że stał się też legendą Solidarności. Teraz zgłosiła się osoba, która twierdzi, że ją molestował.

Ksiądz, którego uważa się za legendę Solidarności, został oskarżony o pedofilię. Duchowny miał molestować małych chłopców podczas wspólnych, grupowych wyjazdów. Jest to powszechnie znana i szanowana osobistość w strukturach kościelnych w całej Polsce, więc doniesienia te były ogromnym wstrząsem dla wiernych. Radomska kuria zajmuje się już tą niepokojącą sprawą. 

Ksiądz oskarżony przez ministranta 

Ksiądz ten był postacią niezwykle zasłużoną dla ruchu opozycyjnego w czasach PRL-u. Zajmował się wydawaniem podziemnych pism "Barykada" i "Robotnik", a także drukowaniem ulotek. Teraz niespodziewanie stał się głównym bohaterem kolejnej afery pedofilskiej w Kościele Katolickim.

Ksiądz Stanisław Sikorski został oskarżony przez byłego ministranta o molestowanie seksualne. Duchownego w zeszłym roku uhonorował za swoją działalność prezydent Andrzej Duda, przyznając mu specjalny Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Najnowsze oskarżenia są szokujące i niesamowicie wzburzyły wielu Polaków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Koszmar podczas zimowisk dla ministrantów

Właśnie transmisja z tego uroczystego wydarzenia z udziałem prezydenta sprawiła, że ofiara księdza miała sobie przypomnieć przeżyte cierpienie i zdecydowała się opowiedzieć o swojej traumie. Wygląda na to, że kryzys pedofilski w Kościele Katolickim przybiera coraz większe rozmiary. Na fali filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" coraz więcej osób zbiera się na odwagę, żeby ujawnić, że przeżyło molestowanie seksualne z rąk duchownych. 

40-letni dziś mężczyzna opowiedział o tym, jak skrzywdził go ksiądz Stanisław Sikorski. Miał wtedy 9 lat i rzekomo stało się to podczas wyjazdu ministrantów na zimowisko. 

-Ksiądz tak to organizował, żeby spać na sąsiednim materacu, mówił, żeby nie zapinać śpiworów, bo ciepło. W nocy wkładał mi ręce w slipki. Byłem cały sparaliżowany strachem. Udawałem, że śpię - opowiedział "Gazecie Wyborczej". 

Wyjawił również, że nie była to jednostkowa sytuacja, a kapłan często wchodził chłopcom pod prysznic. Sikorski w latach 1980–1990 był wikariuszem w parafii św. Barbary w Pionkach, dlatego ofiara złożyła zawiadomienie do radomskiej kurii, która powinna teraz rozpocząć postępowanie kanoniczne wobec duchownego. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono prawdziwe imię Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie! Nikt o tym wcześniej nie wiedział
  2. Legendarny muzyk Budki Suflera walczy z PRZERAŻAJĄCYM rakiem! Jest bardzo źle. Zespół prosi wszystkich o modlitwę
  3. Z tą miksturą schudniesz nawet 3 kilogramy w tydzień. Potrzebne produkty na pewno masz w domu, ta dieta powala
  4. Mąż pracujący za granicą napisał do żony, że nie wyśle jej pieniędzy. Gdy zobaczycie jej odpowiedź popłaczecie się ze śmiechu
  5. Lekarze otworzyli jej czaszkę, by wyciąć nowotwór. Kiedy zobaczyli, co naprawdę było w środku, pobledli
  6. Najnowsza prognoza pogody przeraża. Wiadomo już dokładnie, kiedy do Polski wrócą jeszcze bardziej piekielne upały

Źródło: Wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News