Duchowny zadziwił wiernych: "Można być gejem i wieść życie dobrego księdza"

Duchowny zadziwił wiernych: "Można być gejem i wieść życie dobrego księdza" Źródło: youtube.com/romereports

Ksiądz może być gejem? Zdaniem jednego z kardynałów orientacja homoseksualna nie jest przeszkodą, by odpowiednio służyć Bogu. Takie słowa są prawdziwym szokiem wśród osób wierzących, którzy zwykle bardzo krytycznie wypowiadali się o homoseksualistach.

Ksiądz może reprezentować Kościół jednocześnie będąc gejem? Według kardynała Angela Bacciu, prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, zasłużonego i jednego z najważniejszych kardynałów w strukturach Watykanu, bycie homoseksualistą nie przeszkadza w dobrej posłudze, a wręcz przeciwnie - nie jest grzechem. To, co powiedział duchowny, jest prawdziwym przełomem w postrzeganiu osób innej orientacji w strukturach Kościoła.

Ksiądz gej nie jest problemem. Słowa kardynała odbijają się echem

Według Becciu homoseksualizm w instytucji nie powinien być żadną przeszkodą, o ile ludzie będący innej orientacji, niż heteroseksualna, utrzymują swoją wstrzemięźliwość seksualną i nie łamią ślubów czystości, złożonych w trakcie zostawania duchownym.

- Można być gejem i wieść życie dobrego księdza; ważne jest to, by przestrzegać ślubów czystości, bo to jest prawdziwy wybór [...] Być gejem to nie grzech, ale bardziej niż o aprobatę dla świata gejów chodzi o szacunek - powiedział w niedzielę prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kardynał Angelo Becciu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Becciu: nie obciążajmy pedofilią homoseksualistów

Według kardynała ludzie nie powinni obarczać za prześladowania seksualne najmłodszych osób, które są zadeklarowanymi homoseksualistami i jednocześnie pracują jako księża. Sam duchowny podkreślił, że problem pedofilii w organizacji jest bardzo złożony i należy mu przeciwdziałać z wielką siłą i sądzić przedstawicieli kościoła niezależnie od ich seksualności.

Sam kardynał zapowiedział także, że papież szykuje reformę przyjmowania ludzi do stanu duchownego, która pozwoli wyeliminować potencjalnych przestępców seksualnych na poziomie rekrutacji. Według kardynała priorytetem Kościoła jest teraz zajęcie się wszystkimi, którzy mogli być pokrzywdzeni przez nadużycia przedstawicieli kleru.

- To tsunami, które przydarzyło się Kościołowi na całym świecie, to plaga, która dotknęła każdy kraj [...] Postanowiliśmy wtedy, że będziemy bardziej surowi w ocenie kandydatów do kapłaństwa [...] Musimy martwić się o ofiary, przede wszystkim i nade wszystko. One przeżyły dramat, coś najgorszego, co może się wydarzyć - oznajmił kardynał Becciu w niedzielę

  1. Iwona Węgrowska w końcu wyjawiła prawdę. Przyznała ile miała operacji plastycznych. Nie uwierzycie, że można mieć ich aż tyle!
  2. Jak DZIŚ wygląda Krystyna Loska? Gdy ją zobaczycie... ZDĘBIEJECIE!
  3.  Takich słów po Maryli Rodowicz nikt się nie spodziewał. Wysłowiła się jak chuligan z bramy?
  4. Julia Wieniawa nie miała litości dla młodszej Roksany Węgiel. Bardzo przykre i ostre słowa nt. jej ubioru i kariery
  5. Rodzina królewska ukrywa straszną prawdę o stanie księcia Filipa? Mąż królowej Elżbiety nie pojawił się na jej urodzinach
  6. Pociągi mogą nie dojechać, wielkie zamieszanie. TVN przekazuje ważne informacje dla pasażerów, podróżni będą wściekli

 źródło: Polsat News

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu