Skandaliczna sytuacja w polskiej parafii. Ksiądz, który wykorzystywał dzieci, został awansowany

Skandaliczna sytuacja w polskiej parafii. Ksiądz, który wykorzystywał dzieci, został awansowany Źródło: Unsplash Karl Fredrickson

Ksiądz podejrzewany o pedofilię, nadal pracuje z dziećmi. W dodatku, jak się okazuje, został awansowany. Sytuacja, która ma miejsce w jednej z polskich parafii jest skandaliczna. Choć wytyczne zalecają, by w przypadku takich podejrzeń, odsunąć duchownego od pracy, w tym przypadku tak się nie stało.

Skandaliczne doniesienia z jednej z polskich parafii. Ksiądz Jarosław W., który jest podejrzewany o pedofilię, nadal pracuje z dziećmi. Dziennikarzom OKO.press udało się zarejestrować fragment mszy świętej dla najmłodszych klas szkoły podstawowej, którą odprawiał wspomniany duchowny. Dziennikarze odwiedzili go, by sprawdzić, czy wciąż pracuje z dziećmi, pomimo stawianych mu zarzutów. 

Ksiądz oskarżony o pedofilię został awansowany i wciąż pracuje z dziećmi z najmłodszych klas

W sprawie księdza Jarosława W. już od ośmiu lat toczy się postępowanie kanoniczne. Obecnie jest ono już na ostatnim etapie, czyli oczekiwaniu na werdykt Kongregacji Nauki Wiary. Ksiądz nie przyznaje się jednak do zarzutów o pedofilię. Śledztwo dotyczy przestępstw seksualnych, jakie miały miejsce w parafii w Skierniewicach w latach 2003-2005. Wówczas pracował tam Jarosław W. Na ten moment nikt jednak nie otrzymał żadnych zarzutów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Oskarżenia wpłynęły między innymi ze strony byłego ministranta Janusza, który oskarżył również pracującego w tej samej parafii księdza Piotra S. W jego sprawie pierwsze oskarżenia miały wpłynąć już 25 lat temu. Proces kanoniczny wobec obydwu księży rozpoczął się w 2012 roku i trwa do tej pory. W dodatku podczas trwającego już procesu w sprawie księdza Jarosława W, łowicki hierarcha nie odsunął go od dzieci, a nawet awansował go na proboszcza. 

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje ikona polskiej telewizji

2. Kierowco, będziesz bardzo zadowolony. Rewolucyjne zmiany dotyczące prawa jazdy zostały zatwierdzone

3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

- Wytyczne zalecają odsunięcie duchownego, który jest oskarżony o wykorzystanie seksualne osoby małoletniej od działań duszpasterskich, pracy z dziećmi, z młodzieżą szczególnie, już na etapie postępowania wstępnego czy potem także w trakcie procesu. Nie potrafię wyjaśnić, dlaczego w tym konkretnym przypadku nie zastosowano takich sankcji prewencyjnych - przekazał ksiądz Piotr Studnicki, czytamy w TVN24.pl. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Został zwolniony z Pytania na śniadanie z dnia na dzień. Teraz odpowiada na pytania o kłótnie za kulisami
  2. Ziemia ma tak naprawdę 16 lat. Astronomowie potwierdzają
  3. Skandaliczne zachowanie Agaty Dudy. Podjęła decyzję, która zaskoczyła wszystkich
  4. Z ostatniej chwili: Ministerstwo Zdrowia wprowadza nagłą zmianę. Obejmie wszystkich bez wyjątku
  5. Dzieje się teraz. W kolejnych szkołach w Polsce zmuszają dzieci do jednej rzeczy, rodzice dowiadują się za późno
  6. Wyrazista i rozgrzewająca surówka, nic nie smakuje lepiej do dań mięsnych. Niebywale zdrowy dodatek, wszystko za sprawą wyjątkowego składnika

Źródło: TVN24 PL

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News