Parafianie są przerażeni. Ksiądz oskarżony o molestowanie dzieci wrócił na parafię, kuria mu "wybaczyła"

Parafianie są przerażeni. Ksiądz oskarżony o molestowanie dzieci wrócił na parafię, kuria mu "wybaczyła" Źródło: Unsplash/Josh Applegate

Ksiądz, który w ostatnim czasie został oskarżony o molestowanie nieletnich, wrócił na parafię. Lokalna społeczność wiernych jest przerażona działaniem kurii. To kolejny przykład nieskutecznej walki ze sprawcami zbrodni pedofilskich w polskim Kościele Katolickim.

Ksiądz wrócił na parafię mimo oskarżeń o molestowanie seksualne dzieci. Wierni są przerażeni postawą kurii i domagają się wyjaśnień takiego stanu rzeczy. Wygląda na to, że to kolejny przykład zmowy milczenia i szkodliwej solidarności polskiego duchowieństwa wobec zbrodni pedofilskich w polskim Kościele. 

Ksiądz powrócił do obowiązków 

Ksiądz Stanisław Sikorski, wrócił do swoich obowiązków na radomskiej parafii. Miał zostać odsunięty od posługi na jakiś czas w związku z poważnymi oskarżeniami dotyczącymi molestowania seksualnego dzieci, jednak kapelan Solidarności, jak gdyby nigdy nic, odprawiał ostatnio mszę. 

Parafianie są oburzeni i przerażeni tą sytuacją. Żądają wyjaśnieni od kurii, która jak wskazuje zaistniała sytuacja, "wybaczyła" duchownemu oraz przyjęła go na nowo do struktur parafialnych. Zdarzenie stanowi nowy przykład tego, jak niektórzy duchowni podchodzą do problemu pedofilii

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Oburzenie lokalnej społeczności 

Kapelan Solidarności i proboszcz parafii Chrystusa Nauczyciela w Radomiu został oskarżony o molestowanie seksualne przez dwóch byłych wychowanków z parafii św. Barbary w Pionkach. Sprawa została zgłoszona pierwszy raz w 2013 roku, ale kuria dopiero teraz zdecydowała się zawiadomić o tym prokuraturę. Ksiądz Sikorski miał molestować chłopców w wieku 9 i 10 lat. 

- Na zimowisku wkładał mi ręce w slipki. Byłem sparaliżowany. Ksiądz pod pretekstem nauki higieny wchodził z chłopcami pod prysznic i instruował ich ręcznie, jak myć genitalia - opowiadała jedna z ofiar księdza pedofila. 

Dzisiaj grzeje: 1. Gdy zobaczył, co jego pies wyjął z wody długo nie mógł się otrząsnąć. Przyniósł to w pysku
2. Rekordowy wzrost płacy minimalnej będzie jeszcze większy. Wszystko przez jedną ustawę

Po pojawieniu się tych oskarżeń ksiądz miał zostać urlopowany na czas postępowania prokuratorskiego. Zapowiadane było również opuszczenie przez Sikorskiego parafii. Lokalna społeczność była więc oburzona, kiedy okazało się, że proboszcz wrócił ostatnio do sprawowania swojego urzędu w kościele i odprawił mszę.

Ks. Edward Poniewierski, kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej odpowiedział na zarzuty ludzi tłumacząc, że Sikorski nie złamał w żaden sposób prawa czy kościelnego zakazu. Kanclerz wyjaśnił również, że nie miał o tym pojęcia, ponieważ obecnie przebywa poza Radomiem. Dla wielu osób jest to kolejny przykład bezczelności polskiego duchowieństwa.

 

  1. Donald Tusk wolałby, żeby to zdjęcie nigdy nie ujrzało światła dziennego. Pospadacie z krzeseł
  2. Kot zakradł się do łóżeczka chorego dziecka, gdy nikt nie patrzył. To, co zrobił złamie wam serce
  3. Niedawno internet obiegało jego zdjęcie w objęciach Dominiki Tajner. Teraz do sieci trafił taniec godowy Daniela
  4. Księżna Kate w jednej chwili zrobiła się czerwona ze wstydu. Przez łobuzerski wyczyn 4-letniej córki
  5. Jest nagranie! Gwiazda "Przyjaciółek" na żywo zaśpiewała kultowa piosenkę tak żenująco, że internauci nie mają litości

Źródło: Wirtualna Polska 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu