Nie żyje uwielbiany ksiądz. Miał zaledwie 46 lat

Nie żyje uwielbiany ksiądz. Miał zaledwie 46 lat Źródło: Pixabay Legolasek

Dzisiaj rano zmarł ceniony ksiądz. Tę smutną wiadomość przekazał ogólnopolski tygodnik katolicki, Gość Niedzielny. Duchowny zmarł w wieku 46 lat. Swoje ostatnie dni duszpasterz spędził w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Caritas Diecezji Tarnowskiej w Grybowie. Ustalono już termin mszy pożegnalnej oraz pogrzebu kapłana.

Dzisiejszego dnia rano zmarł ksiądz Krzysztof Chaim. Urodzony w 1974 roku kapłan pochodził z brzeskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Mężczyzna pełnił posługę duszpasterską od 2001 roku, kiedy to otrzymał święcenia kapłańskie. Ostatnie kilka miesięcy ks. Chaim spędził w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym Caritas Diecezji Tarnowskiej w Grybowie, gdzie trafił z problemami zdrowotnymi.

Ksiądz Krzysztof Chaim przez wiele lat działał na rzecz społeczeństwa. Pracował w Zespole Szkół Specjalnych dla Niesłyszących i Słabosłyszących jako nauczyciel oraz był duszpasterzem głuchoniemych w okręgu tarnowskim. Wcześniej jako wikariusz wikariusz pracował w Tymbarku i tarnowskiej parafii pw. św. Józefa i MB Fatimskiej. Później postanowił wyjechać z Polski.

Nie żyje ksiądz Krzysztof Chaim

Ksiądz Chaim zdecydował, że chce pracować wśród Polaków przebywających poza granicami kraju. Dlatego w 2008 roku wyjechał do Anglii i żył wśród lokalnej Polonii. Do 2011 roku był wikariuszem parafii pw. MB Częstochowskiej i św. Maksymiliana Marii Kolbego w Bradford. Następnie kapłan postanowił założyć własną parafię. Został założycielem parafii pw. Świętej Rodziny w Enfield, w Londynie.

Ksiądz odwiedził Polskę kilka miesięcy temu, by spędzić w ojczyźnie wakacje. Duchowny nagle źle się poczuł, a niedługo potem jego stan znacznie się pogorszył. Kapłan trafił do szpitala w Brzesku, gdzie lekarze toczyli ciężką walkę o jego życie. O wszystkim opowiedziała siostra ks. Krzysztofa Chaima.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie dawali mu szans, ale dzięki ich wielkiej pracy, a nade wszystko woli Bożej, jego obecny stan jest poważny, ale stabilny - słowa siostry duszpasterza cytuje tygodnik katolicki "Gość Niedzielny".

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła decyzja ministerstwa, w przyszłym tygodniu zniosą ważny zakaz? Jest jeden warunek

2. Poszukiwania zakończone, ciało znaleziono w rzece. Spełnił się najczarniejszy scenariusz

Niestety Krzysztof Chaim zmarł wczoraj rano. Kapłan miał 46 lat. Msza w jego intencji zostanie odprawiona 11 maja w kościele parafialnym parafii pw. Bożego Miłosierdzia w Brzesku o godzinie 15:00. Pogrzeb zmarłego odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Brzesku o godzinie 16:00. Niedawno informowaliśmy również o śmierci innej wybitnej osoby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Często pocisz się w nocy? Uważaj, ponieważ może być to objawem niebezpiecznych chorób
  2. Polacy pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, kochały go miliony na całym świecie
  3. Wszyscy do końca wierzyli w szczęśliwy finał. Niestety, ciało ich syna wyłowiono z rzeki
  4. Syn zakopał sparaliżowaną matkę, wrócił do domu i poszedł spać. 3 dni później otworzył drzwi i zaniemówił
  5. Po latach na jaw wyszło, jakim tatą był Zbigniew Wodecki. Ciężko powstrzymać łzy
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

źródło: Gość Niedzielny

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News