Przełomowy wyrok! 400 tysięcy złotych dla ofiary księdza pedofila za brak reakcji parafii na ohydne działania duchownego

Przełomowy wyrok! 400 tysięcy złotych dla ofiary księdza pedofila za brak reakcji parafii na ohydne działania duchownego Źródło: Pixabay/Senlay

Ksiądz nie będzie dłużej bezkarny - podobnie jak parafianie, którzy przez lata przyglądali się krzywdzie dzieci. Mieszkańcy województwa pomorskiego są w szoku, podobnie jak ksiądz oraz ofiara. Nikt nie spodziewał się takiej decyzji sądu. Wyrok jest prawomocny.

Ksiądz, który przez lata pozwalał sobie na molestowanie dzieci ze swojej parafii oraz ministrantów, z którymi widywał się regularnie, był zszokowany wyrokiem sądu. Przez 5 lat bezkarnie naruszał przestrzeń osobistą jednego z ministrantów, a inni przymykali na to oko.

Ksiądz już wcześniej musiał stawić się w sądzie. Wtedy miał tylko przeprosić

We wtorek, 8 października, zapadł wyrok w tak kontrowersyjnej sprawie jak molestowanie małoletniego. Bohater filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu", Marek Mielewczyk, zgodził się na upublicznienie swoich danych i poinformowania, że to o niego w tej sprawie chodzi. Sąd Okręgowy w Gdańsku w 2017 roku wydał pierwszy wyrok odnośnie molestowania nieletniego ministranta. 2 lata temu jedynie nakazano winnemu księdzu Andrzejowi S. przeprosić dorosłego już Mielewczyka.

Chodziło o "naruszenie jego dóbr osobistych w postaci godności oraz nietykalności cielesnej". Były ministrant domagał się też 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia, jednak sąd nie uwzględnił tego w ogłaszaniu wyroku. Marek Mielewczyk nie pozwał tylko księdza, ale też parafię św. Kazimierza w Kartuzach oraz Diecezję Pelplińską. Chodzi o zadośćuczynienie krzywd, których nie widzieli gorliwi parafianie w latach 80.

Prawie pół miliona złotych dla byłego ministranta

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od wyroku sprzed 2 lat odwołał się zarówno poszkodowany jak i pełnomocnik księdza Andrzeja S. Tym razem ostateczne orzeczenie organu sprawiedliwości było szokujące dla wszystkich.

- Nakaz przeprosin oraz zapłatę solidarnie 400 tys. zł zadośćuczynienia przez księdza, parafię w Kartuzach oraz diecezję pelplińską na rzecz b. ministranta za molestowanie seksualne w latach 80. - brzmi decyzja Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono informacje o córce Kornela Morawieckiego. Takich wiadomości nikt się nie spodziewał
2. Jej druga córka urodziła się 5 dni przed śmiercią pierwszego dziecka. Po stwierdzeniu zgonu zrobiono zdjęcie, które rozdziera serca

- Katechezy odbywały się na górze, a ksiądz zawsze prosił mnie by w czymś pomóc, coś przenieść. Samochodem zabierał mnie do wynajętego domu, który pełnił funkcję plebanii. Tam w sposób nachalny, zdecydowany, zaczynał mnie dotykać i dochodziło do wykorzystywania seksualnego - opowiadał Marek Mielewczyk w 2015 roku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł na to ZASKAKUJĄCY sposób
  2. Mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach żona dowiedziała się prawdy. To był dla niej cios
  3. Najsłodsze szczeniaki na świecie rzuciły się w pościg za małym dzieckiem (WIDEO)
  4. Małgorzata Socha przeszła samą siebie. Pokazała się w takiej stylizacji, że aż miękną kolana
  5. Po raz pierwszy ubrana przyzwoicie Roksana Węgiel zaśpiewała hit wszechczasów. Publiczność wstrzymała oddech

Źródło: Polsat News

Następny artykuł