Ks. Isakowicz-Zaleski o braku maseczek: "To złamanie piątego przykazania. Nie chodzi o zabijanie, a o narażanie życia i zdrowia innych"

Ks. Isakowicz-Zaleski o braku maseczek: "To złamanie piątego przykazania. Nie chodzi o zabijanie, a o narażanie życia i zdrowia innych" Źródło: Artur Barbarowski East News

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski zabrał głos w sprawie maseczek ochronnych. Duchowny ostrzegł, że nienoszenie ich jest łamaniem piątego przykazania. Osoby, które decydują się na wyjście z domu bez zasłonięcia nosa i ust, narażają innych na utratę życia i zdrowia. Szczególnie denerwuje go to, że wierni wchodzą do kościołów, gdzie odbywają się nabożeństwa, z odsłoniętą twarzą.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski jest zbulwersowany tym, że wierni biorący udział w mszach nie stosują się do zasad reżimu sanitarnego. On sam, mimo że nie ma takiego obowiązku, udziela komunii w maseczce i rękawiczkach. Tego samego wymaga od osób, które przebywają w jego najbliższym otoczeniu.

- Mimo zagrożenia część wiernych przychodzi na msze bez maseczek ochronnych. Należy to traktować jako złamanie piątego przykazania. Oczywiście nie chodzi o zabijanie w sensie dosłownym, a o narażanie życia i zdrowia innych przez własną nieodpowiedzialność lub lekkomyślność. To grzech i należy się z niego spowiadać - zaapelował ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News