Księża łamią zakazy, wpuszczają na mszę aż 48 wiernych. Przypadków jest więcej

Księża łamią zakazy, wpuszczają na mszę aż 48 wiernych. Przypadków jest więcej Źródło: By Piotr Rydzewski - praca własna / CC BY-SA 3.0 / https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Plik:Ber%C5%BCniki_-_Ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82_Wniebowzi%C4%99cia_NMP_-_Msza_%C5%9Aw..JPG

Każdy ksiądz może zaprosić do kościoła na mszę świętą maksymalnie 5 osób. Ograniczenia dotyczą również ślubów i pogrzebów, bez żadnych wyjątków. Okazuje się jednak, że duchowni za nic mają zakazy i na mszach znajduje się nawet kilkadziesiąt osób.

Ksiądz również musi przestrzegać narzuconych obostrzeń - do 11 kwietnia w kościele nie może przebywać więcej niż 5 wiernych. W rzeczywistości ten przepis jest zaskakująco często łamany.

Policja z Opoczna w województwie łódzkim została poinformowana o nadmiarowej liczbie wiernych w kościele. Na jednym z nabożeństw było ich 17, a na drugim aż 48. Funkcjonariusze mogli jedynie upomnieć księdza i wystawić mandaty. Jednak to niejedyny przypadek. W Szczecinie czy też w miejscowości Ostre niedaleko Żywca również w mszach uczestniczyła zbyt duża liczba wiernych. Policjanci w całej Polsce odnotowują kolejne przypadki igrania z przepisami.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News