Ksiądz uczy ile dzieci powinni mieć wierni
YouTube Tuba Cordis
Irmina Jach - 6 Października 2020

Ksiądz uczy ile dzieci powinni mieć wierni. Internauci są oburzeni

Ksiądz znany z działalności internetowej postanowił zabrać głos na bardzo newralgiczny temat. Przekazał, ile dzieci powinni mieć wierni. Internauci nie kryją oburzenia, nie wierzą, że kapłan zdecydował się na tak kontrowersyjne wyznanie. W mediach społecznościowych rozpętała się ogromna burza.

Ksiądz zabrał głos na temat tego, ile dzieci - jego zdaniem - powinno pojawić się w katolickiej rodzinie. Internauci nie kryją oburzenia, uważają, że duchowny posunął się zdecydowanie za daleko. Trudno nie przyznać im racji. Argumenty kapłana są powalające.

Minister Zdrowia podjął decyzjęPilna konferencja ministra zdrowia i policji. Klamka zapadła, nowe zakazy i ogromne karyCzytaj dalej

Ksiądz Roman Kneblewski uczy, ile dzieci powinni mieć katolicy

Ksiądz Roman Kneblewski zasłynął w mediach z kontrowersyjnych tez i poglądów. Duchowny kwestionował między innymi zasadność wytycznych epidemiologicznych, które obowiązują w dobie pandemii koronawirusa. Nie spodobały mu się między innymi zalecenia episkopatu dotyczące przyjmowania komunii na rękę.

- Kochani, nie zawiedliście. Nie daliście się ogłupić, zastraszyć, nie poddaliście się psychozie i nie popadliście w histerię. Jak zwykle licznie i po katolicku przyjęliście komunię świętą. Jestem z was dumny - pisał wówczas na swoim profilu w mediach społecznościowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Ksiądz nie szczędził krytyki także w stronę muzułmanów Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest również zagorzałym fanem narodowców. W 2017 roku biskup Jan Tyrawa zdecydował się na zakazanie emerytowanemu duchownemu publicznych wypowiedzi na tematy polityczne. Nie skłoniło to Romana Kneblewskiego do zrezygnowania z działalności w mediach internetowych. Ostatnio kontrowersyjny kapłan zdecydował się na przeprowadzenie wykładu dotyczącego rodziny.

Ku zbulwersowaniu internautów, ksiądz postanowił doradzić Polakom, ile dzieci powinni posiadać, redefiniując jednocześnie pojęcie rodziny wielodzietnej. Według niego trójka maluchów to absolutne minimum, poniżej którego nie powinna schodzić żadna katolicka rodzina. Okazuje się, że dopiero trzecie dziecko danej pary może realnie przysłużyć się społeczeństwo. Pierwsza dwójka - według duchownego - zapełnia tylko lukę społeczną.

Dzisiaj grzeje:

1. Restrykcyjne zakazy wejdą w życie szybciej niż się spodziewano. Złe wiadomości dla wszystkich Polaków

2. Pilna konferencja. Minister zdrowia przekazał wiadomość dot. obostrzeń na Wszystkich Świętych

3. Zmiany na Wszystkich Świętych. Minister właśnie ogłosił, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone

- Dwoje dzieci nie spełnia minimum socjalnego. Jeżeli małżonkowie mogą mieć dzieci, powinni mieć ich przynajmniej troje: dwoje to reprodukcja prosta (za siebie), a trzecie dla wypełnienia luki po zgonach, za fizycznie niepłodnych i za takich, jak ja - stwierdził ksiądz.

Roman Kneblewski zaznaczył, że rodzina, która zdecydowała się na trójkę pociech, nie jest rodziną wielodzietną. Udostępnił zdjęcie, które sugeruje, co kryje się pod tą definicją. Widzimy na nim parę Australijczyków, państwa Bonell, którzy doczekali się aż szesnastki pociech. Zgadzacie się z tym, co powiedział kontrowersyjny ksiądz?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Milionerzy: Pytanie za milion zaskoczyło samego Huberta Urbańskiego. Widzowie oniemieli, gdy zostało wyczytane
  2. Z ostatniej chwili. Nowe wieści ws. Jerzego Brzęczka, tuż po południu wszystko stało się jasne
  3. Z ostatniej chwili: Właśnie zwołano sztab kryzysowy, minister potwierdził
  4. Żona przekazała najgorsze wieści. Nie żyje aktor znany z największych hitów TVP, TVN i Polsatu
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zwołano sztab kryzysowy, minister potwierdził
  6. Ogromna nawałnica w Warszawie. Ulice całkowicie zalane, dramatyczna sytuacja
  7. Pracownik McDonald’s nagrał wszystko. Na jaw wyszła największa tajemnica sieci, wideo momentalnie stało się hitem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: o2.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News