Ksiądz - co robi
kisistvan77/Pixabay
Aneta Wasilewska - 6 Września 2020

Ksiądz od lat jest oskarżany przez kolejne osoby o molestowanie. Co teraz robi? Jest proboszczem i katechetą w szkole

Ksiądz jest proboszczem i uczy w szkole pomimo tego, że od lat wpływają do kurii doniesienia o tym, że duchowny wielokrotnie miał się dopuszczać molestowania ministrantów.

Ksiądz Jarosław W. przez lata miał dopuszczać się molestowania ministrantów. Pomimo wielu skarg do kurii, które składane były nie tylko przez ofiary, ale i księży, którzy widzieli wszystko na własne oczy, wciąż pozostaje bezkarny. Kuria niemalże od 20 lat wie, co działo się, gdy Jarosław W. spotykał się z młodymi  ministrantami. Do dziś nie zostały wyciągnięte żadne konsekwencje. 

Jajko z ogonemKura zniosła dziwne jajko z ogonem, zobaczył je i zamarł. Porażające zdjęcie obiegło internet, prawda zwala z nógCzytaj dalej

Ksiądz od jest bezkarny. Zeznania świadka porażają 

W rozmowie z portalem OKO.press ksiądz, który w 2001 roku sprawował posługę kapłańską w parafii w Żyrardowie, dokładnie opisał, jak wyglądały spotkania duchownych z ministrantami. Trzech księży znajdowało się w mieszkaniu i byli nimi: Rajmund R., Waldemar M., a także Jarosław W. 

- Pewnego wieczoru słyszę jakieś, hałasy. Idę do Rajmunda i łapię za klamkę. A tam leży dwóch nagich ministrantów i trzech rozebranych księży. Na stole wóda, w telewizorze gejowskie porno - zdradził. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lech Wałęsa dzieciPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Duchowny, który był świadkiem całego zdarzenia, poszedł do proboszcza, by wyznać to, co widział. Proboszcz nie zrobił nic. Ksiądz skierował się ze skargą do łowickiej kurii. Podczas rozmowy miał dowiedzieć się, że jeśli mu nie pasuje to, co się tam dzieje, to mogą go przenieść do innej parafii.

Jeszcze w tym samym roku ksiądz Jarosław W. został przeniesiony do Skierniewic. Tam w jednej z parafii spotkał się z księdzem Piotrem S., o którym wiedziano w kurii, że molestuje ministrantów. Niestety, w Skierniewicach działo się dokładnie to samo, co w Żyrardowie. Dwóch braci, którzy byli molestowani przez Jarosława W. w Skierniewicach, złożyło skargę do biskupa łowickiego Andrzeja Dziuby. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zakaz, który rozwścieczył Polaków, już nie obowiązuje. Mamy potwierdzenie

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. Pilny komunikat do wszystkich Polaków. Sytuacja lada moment będzie krytyczna

Ksiądz w nagrodę otrzymał awans i możliwość przebywania blisko dzieci 

O całej sprawie Watykan dowiedział się w 2014 roku. Ponad dwa lata później, gdy już rozpoczął się proces kanoniczny Jarosława W., duchowny otrzymał awans na proboszcza wiejskiej parafii. Do jego obowiązków należy opieka nad ministrantami. Co więcej, księdza można spotkać dziś w szkole, gdzie uczy dzieci religii. W sprawie molestowania przez Jarosława W. i Piotra S. trwa śledztwo. Do tej pory przesłuchano 37 świadków, jednak żaden z duchownych nie usłyszał zarzutów. Ksiądz w rozmowie z portalem OKO.press nie przyznał się do niczego, jest przekonany, że doniesienia na jego temat są nagonką. 

  1. Nie ma wątpliwości, fatalne informacje dla emerytów. Wszyscy byli w błędzie?
  2. Zaskakujący easter egg w systemie Windows 95. Znalezienie go trwało 25 lat
  3. Widzowie TVP nie mieli o niczym pojęcia. Wyciekło nagranie zza kulis Festiwalu w Opolu
  4. Polacy nie wytrzymali, wystarczyło jedno zdjęcie Rydzyka. Niewiarygodne, co się stało
  5. Alicja Majewska została bardzo przykro potraktowana w Opolu. Mało kto miał pojęcie o incydencie sprzed lat
  6. Zamiast wyrzucać do kosza, zrób z nich nawóz do storczyków. Rosną po nim jak szalone

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Gazeta pl 

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News