Policja zrobiła nalot na plebanię. Zatrzymano księdza Bogdana, miał handlować narkotykami

Policja zrobiła nalot na plebanię. Zatrzymano księdza Bogdana, miał handlować narkotykami Źródło: Unsplash/ Nikola Knezevic

Ksiądz z wielkopolskiej parafii został zatrzymany przez policję. Zarzuty są poważne - 39-letni mężczyzna podejrzany jest o rozprowadzanie narkotyków. Co mocno niepokoi, ponieważ pracował jako katecheta w szkole.

Ksiądz pełnił służbę w parafii w Dębach Szlacheckich, wielkopolskiej wsi. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego zatrzymali go na plebanii pod koniec sierpnia. Mieszkańcy są mocno zaskoczeni obrotem spraw.

Ksiądz podejrzany o handel narkotykami

Zarzuty, jakie usłyszał 39-letni ksiądz, są dość poważne. Na jego ślad trafiono w związku ze sprawą, którą funkcjonariusze zajmowali się wcześniej. Tropili handlarzy środka psychotropowego GBL, substancji, która służyć może do produkcji pigułek gwałtu. 

-  Mężczyzna ten jest podejrzany o wprowadzanie do obrotu narkotyków oraz posiadanie tych substancji. Złożył już wyjaśnienia. Na wniosek prokuratura został zastosowany wobec niego dozór - powiedział TVN 24 Paweł Żukiewicz z CBŚP. 

Olimpia Gapanowicz z gdańskiego wydziału Prokuratury Krajowej przyznaje, że przy 39-letnim księdzu znaleziono 20 porcji GBL.

- Z naszych ustaleń wynika, że w latach 2016-2017 osoba ta zakupiła aż siedem litrów GBL - mówi Gapanowicz.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Handlował narkotykami, uczył dzieci

Jak poinformowały media, kuria diecezjalna we Włocławku podjęła decyzję, że zatrzymany ksiądz ma zakaz odprawiania mszy i udzielania sakramentów. Nie może uczyć też w szkole. Fakt, że handlujący narkotykami mężczyzna pracował z dziećmi budzi szczególny niepokój. Śledczy starają się teraz ustalić, jaką dokładnie rolę pełnił on w narkotykowym procederze.

Mieszkańcy są zaskoczeni całą sytuacją. Jak mówią dziennikarzom, ksiądz miał opinię spokojnego, niewyróżniającego się człowieka.

- Rano szybko odprawiał mszę, a potem od razu leciał do szkoły na religię. Koło południa wpadał do sklepu, a potem znów miał jakieś zajęcia. A co on robił dodatkowo, to kto to wie - powiedział jeden z mieszkańców wsi reporterom TVN 24.

Dzisiaj grzeje: 1. Oskarżano ją o to, że byłą królową mafii. Zabrała głos po śmierci Staraka
2. Nie żyje 30-letnia piosenkarka. Zginęła w straszliwym wypadku, osierociła malutką córkę

- Widziałam tego księdza na szkolnym korytarzu. Uczył dzieci, ale nigdy nie zamieniłam z nim słowa. Jeśli ktoś popełnia przestępstwo to powinien za nie odpowiedzieć. Bez znaczenia jest kim jest i jaką funkcję sprawuje - twierdzi mieszkanka Dębów Szlacheckich.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesteś mamą lub tatą? Jeśli nie zdążysz do końca września, możesz stracić 1500 złotych
  2. Gwiazdor TVP przeżył śmierć kliniczną. Przerażające, zdradził, co zobaczył po tamtej stronie
  3. Gdy zobaczył Donalda Tuska schował się przed nim do szafy. Europoseł PiS ujawnił szczegóły incydentu
  4. Omyłkowo wysłał żenującego SMS-a do żony zamiast kolegi. Treść była dla kobiety poniżająca
  5. Mały syn powiedział mamie, że chce umrzeć. Zorganizowała dla niego akcją na niebywałą skalę

Źródło: TVN 24

Następny artykuł