Godzinami walczyli o jego życie, niestety, nic nie można było zrobić. Tragiczne wydarzenia pozbawiły życia polskiego księdza

Godzinami walczyli o jego życie, niestety, nic nie można było zrobić. Tragiczne wydarzenia pozbawiły życia polskiego księdza Źródło: Zoran Kokanovic Unsplash

Uwielbiany przez parafian ksiądz zmarł. Wyjątkowo smutne informacje dotyczące tych tragicznych wydarzeń obiegły media. Trudno uwierzyć, że jego życie tak szybko się skończyło. Okoliczności, w jakich doszło do jego, śmierci spowodowały, że pogrzeb nie mógł odbyć się wcześniej, pomimo tego, że do zgonu doszło pod koniec lipca. Smutne wiadomości przekazała włoska parafia, w której od wielu lat pełnił posługę kapłańską.

Ksiądz Edmund Kamiński stracił życie w tragicznych okolicznościach. Ceniony kapłan był uwielbiany przez wiernych także za to, że całe swoje życie podporządkował pomocy najbiedniejszym. Informacje dotyczące jego zgonu są wyjątkowo smutne, trudno pogodzić się z tą stratą. Jego życie to prawdziwe świadectwo wiary.

Ksiądz Edmund Kamiński zmarł po potrąceniu przez autobus

Ksiądz od lat na stałe mieszkał we Włoszech. To właśnie tam doszło do tragicznego w skutku wypadku. Jak podaje portal Fakt oraz oficjalny profil parafii Diocesi di Terni-Narni-Amelia nie udało się uratować życia potrąconego duchownego. Kiedy 26 lipca w godzinach popołudniowych wybrał się na przejażdżkę rowerową, nikt nie podejrzewał, że już z niej nie wróci. W trakcie podróży przejeżdżający obok kapłana autobus po prostu go potrącił. Niestety pomimo udzielonej pomocy oraz ogromnego wysiłku włoskich lekarzy nie udało się uratować jego życia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Szybko przetransportowano go do szpitala

Ksiądz błyskawicznie trafił do szpitala Acquavogliera di San Gemini, gdzie lekarze przez wiele godzin starali się uratować jego życie. Niestety obrażenia okazały się zbyt poważne i w wyniku wypadku ksiądz Edmund Kamiński zmarł w wieku zaledwie 54 lat. To ogromna strata dla wiernych, którzy cenili jego pracę oraz postawę, jaką prezentował. 

- Był bardzo wrażliwy, lubiany, szanowany przez parafian, kochał ludzi i oni odwdzięczali mu się tym samym - napisano na stronie diecezji, w której posługę sprawował ksiądz Edmund Kamiński. Zanim na 11 ostatnich lat trafił do Włoch, wcześniej pełnił misję w Demokratycznej Republice Konga. Przekazano informacje o dacie i miejscu pogrzebu.

Dzisiaj grzeje: 1. Pół Polski objęte pomarańczową strefą. Bardzo duże niebezpieczeństwo, lepiej zostać w domu

2. Andrzej Duda zaprzysiężony. Nie wszyscy przestrzegali restrykcji

3. Nie żyje gwiazda głośnego hitu. Zgwałcił ją wnuk wpływowego polityka, matka przekazała informacje o jej śmierci

Pochowany zostanie w Polsce

- Uroczystości pogrzebowe pod przewodnictwem Biskupa Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego odbędą się dnia 8 sierpnia 2020 roku (sobota) o godz. 12.00 w kościele parafialnym pw. Krzyża Świętego w Łomży. Następnie ciało śp. Ks. Edmunda Kamińskiego zostanie pochowane na cmentarzu komunalnym w Łomży (ul. Przykoszarowa) - przekazał ksiądz Artur Szurawski. Rodzinie, przyjaciołom oraz pogrążonym w żałobie parafianom, składamy najszczersze kondolencje. Ze względu na konieczność przetransportowania zwłok duchownego do kraju, jego pogrzeb odbędzie się po upływie blisko dwóch tygodni od dnia śmierci.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gdy na salę weszła Agata Duda, wszyscy zamarli. Co ona na siebie założyła?
  2. Media właśnie przekazały smutną wiadomość. Niestety, nie żyje
  3. Porażające nagranie z kościoła. W 22 sekundzie zaczyna się dramat
  4. Pozowała do zdjęć w sukni ślubnej. Nagle w jednej chwili doszło do tragedii
  5. Lepiej wcześniej wypłacić gotówkę i zaplanować wydatki. Niebawem banki wdrożą ogromne zmiany, będzie drogo

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News