Niestety, koronawirus w kolejnych kościołach. Sanepid pilnie poszukuje wiernych

Niestety, koronawirus w kolejnych kościołach. Sanepid pilnie poszukuje wiernych Źródło: Jan Bielecki/East News

Ksiądz z Klępicza jest zakażony koronawirusem. Sanepid w Myśliborzu pilnie poszukuje wszystkich wiernych, którzy w ostatnich dniach pojawiali się na mszach. Niestety, doniesienia z polskich kościołów nie napawają optymizmem, pojawia się coraz więcej zakażeń wśród duchownych na terenie całego kraju.

Ksiądz z Klępicza w województwie zachodniopomorskim miał wykonany test na koronawirusa. Okazało się, że duchowny jest zakażony. Po tej wiadomości kolejny kapłan, który odprawiał mszę w Różańsku, został przetestowany, po czym wyszło na jaw, że również jest chory. Co więcej, sanepid z małopolski przekazał informację o następnym przypadku, tym razem w Wieliczce. 

Ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid poszukuje wiernych, którzy uczestniczyli w mszy

W związku z potwierdzonymi testami na koronawirusa Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Myśliborzu pilne poszukuje wszystkich wiernych z południowej części województwa zachodniopomorskiego. 

- Chodzi o osoby, które brały udział w mszy świętej w miejscowości Różańsko. Odbyła się ona 26 lipca o godzinie 12:30 - zdradziła w rozmowie z TVN 24 Małgorzata Kapłan, rzecznik zachodniopomorskiego sanepidu.

Ksiądz, który odprawiał mszę w miejscowości Różańsko, przyjechał z innego województwa. Do tej pory do sanepidu zgłosiło się zaledwie 60 osób, jakie uczestniczyły w mszach. Zgodnie z oficjalnymi informacjami, każda z osób przebywa obecnie na kwarantannie. Wszyscy będą mieli wykonane testy na koronawirusa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ksiądz rozdawał komunię i spowiadał wiernych

W rejonie województwa zachodniopomorskiego to już drugi taki przypadek, w którym duchowny został zakażony koronawirusem. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu w Gryfinie zwracał się z pilnym apelem do wszystkich wiernych, którzy uczestniczyli w mszach w czterech kościołach: w Klępiczu, Starym Objezierzu, Żelichowie i w Nowym Objezierzu.

Co więcej, z oficjalnych wiadomości można się było dowiedzieć, że w tych miejscowościach zakażony ksiądz rozdawał komunię i spowiadał wiernych. Parafianie mieli, więc z nim bezpośredni kontakt. W tej sprawie pojawił się nawet oficjalny komunikat od Kurii Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

- Otaczamy modlitwą Księdza i wszystkich, od których przyjął zakażenie, a także potencjalnie zagrożonych oraz służbę zdrowia i służby sanitarne (…) W związku z zakażeniem koronawirusem na terenie Parafii w Klępiczu prosimy wszystkich mieszkańców i przebywających na tym terenie gości o odpowiedzialną współpracę ze służbami sanitarnymi. W sobotę (1 sierpnia) świątynie parafii są odkażane, dlatego nie jest w nich sprawowana liturgia - brzmiał komunikat. 

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre informacje o Franciszku Pieczce. Trudno powstrzymać żal, przygnębiające słowa aktora
2. Mikstura oczyszczająca przewód pokarmowy. Kosztuje kilka złotych 
3. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii

Jednak to nie wszystko, problem z zakażeniami pojawił się także wśród duchownych z małopolski. Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych z Wieliczki na swojej stronie informował, że jeden z ojców jest zakażony i przebywa w szpitalu, z kolei czterech franciszkanów zostało objętych kwarantanną. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważna wiadomość dla urodzonych przed 1970 rokiem. To już pewne
  2. Ministerstwo ogłosiło zmiany w trybie pilnym. Wprowadzony zostanie nowy obowiązek dla wszystkich Polaków, bez wyjątku
  3. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia dla wszystkich mających w planach podróże
  4. Przygnębiające odkrycie TVN. Uwielbiana gwiazda żyje w tragicznych warunkach z 70 psami, szczury chodzą wszędzie
  5. Monika Kurska przeszła ciężkie chwile. O wielu kwestiach wolałaby nie wspominać i zapomnieć

Źródło: TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News