Koszmar w domku w górach. Ksiądz wywiózł dzieci, żeby je molestować

Koszmar w domku w górach. Ksiądz wywiózł dzieci, żeby je molestować Źródło: Unsplash/zaya odeesho

Ksiądz zabierał dzieci w góry, a następnie je molestował, znajdując "niewinne preteksty". Po zeznaniach ofiar, sprawa trafiła do prokuratury, a duchowny ma trafić do aresztu.

Ksiądz z diecezji Gliwickiej, znanemu obecnie pod aliasem Damian K. grozi nawet kara więzienia. Do prokuratury dotarło zawiadomienie Delegata Biskupa gliwickiego ds. ochrony dzieci i młodzieży. Okazało się, że duchowny organizował wyjazdy, na których molestował dzieci pozostawione mu pod opieką. Wszystko było pod płaszczykiem "gry".

Ksiądz wywoził dzieci w góry i tam je molestował

Prokuratura wyjaśnia, że podejrzany w 2016 roku organizował prywatny wyjazd w góry do Bukowiny Tatrzańskiej dla ministrantów z parafii. Ksiądz, organizując czas podopiecznym, zarządził grę w karty - karą za przegraną miało być wymierzanie klapsów w pośladki. Jak podają śledczy - małoletni, którzy brali udział w "zabawie" w zeznaniach potwierdzili, że faktycznie doszło do takich wydarzeń.

To jednak nie koniec jego występków. Kolejne zeznania ofiar księdza coraz bardziej obciążają jego konto. W 2018 roku znowu dawał "karne" klapsy małoletnim, tym razem do incydentu doszło w szkole, a zachowanie duchownego miało być formą kary za zachowanie. Ponadto jedna z ofiar duchownego miała otrzymywać SMS-y o erotycznej treści.

Ksiądz został "odsunięty od posługi duszpasterskiej". Sprawa trafiła do prokuratury dzięki organowi wewnętrznemu kościoła

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawa wyszła na jaw jeszcze w kręgach kościelnych. Jednak teraz po wielu aferach, nie skończyło się na zamieceniu sprawy pod dywan. Donos do prokuratury złożył delegat biskupa zajmujący się sprawami pedofilii wśród księży. Ponadto archidiecezja gliwicka poinformowała o decyzji odsunięcia księdza z "posługi duszpasterskiej".

Dzisiaj grzeje: 1. Chciała nazwać dziecko imieniem psa sąsiadki. To, co stało się później, przekroczyło wszystkie granice
2. Wysokie kary za parkowanie koło Biedronki. Klienci już powiadomili policję

Prokuratura wniosła do sądu o tymczasowy areszt dla Damiana K. Dzisiaj ma odbyć się posiedzenie w sprawie wniosku śledczych. Księdzu może grozić nawet do 12 lat więzienia. Sprawa jest ciągle w toku.

  1. Michał Szpak nago w łóżku! Fanki masowo mdleją. Tak gorącego zdjęcia dawno nie było!
  2. Aktor "Ojca Mateusza" wyjawił, że jest gejem! Opublikował poruszający wpis
  3. Mąż pochował żonę w głębokiej śpiączce. W trumnie znaleziono ślady drapania
  4. Porażające nagranie w Polsacie. Winda ruszyła i napięła sznurek, dziecko zawisło w kabinie
  5. Cyklon brytyjski już niedługo uderzy w Polskę. IMGW wydało pilne ostrzeżenia

Źródło: Polsat

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu