W końcu! Ksiądz Paweł T. wreszcie skazany za przestępstwa seksualne wobec dzieci

W końcu! Ksiądz Paweł T. wreszcie skazany za przestępstwa seksualne wobec dzieci Źródło: Pixabay/Kisistvan77

Ksiądz Paweł T. zostanie ukarany. Kwestia kolejnych afer pedofilskich w polskim Kościele nadal głośno wybrzmiewa w mediach. Zapadł kolejny wyrok w sprawie księdza, który dopuścił się wykorzystywania seksualnego dzieci.

Ksiądz oskarżony o pedofilię usłyszał wyrok sądu. Ten proces to pokłosie afer pedofilskich, które miały ostatnio miejsce w polskim Kościele Katolickim. Paweł T. był rekolekcjonistą w Rzeszowie, który podczas wykonywania swojego zawodu dopuścił się molestowania seksualnego nieletnich

Ksiądz Paweł T. osądzony 

Ksiądz Paweł T. był dyrektorem domu rekolekcyjnego w Rzeszowie. Pod jego dach nieustannie przyjeżdżały grupy dzieci i nastolatków, które miały odbywać nauki rekolekcyjne. Niestety dzieci, które tam przebywały zostały skrzywdzone przez duchownego. Zgłosiły to rodzicom, którzy oskarżyli księdza o pedofilię. W styczniu 2018 roku sąd skazał Pawła T. na półtora roku więzienia. Duchowny zdecydował się jednak wystosować apelację. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pedofilia wreszcie została ukarana

Ksiądz Paweł T. został oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym wobec dzieci w wieku gimnazjalnym. Duchowny zakradał się do ich łóżek w nocy i dotykał je w miejsca intymne. Po powrocie  z rekolekcji nastolatkowie poskarżyli się swoim rodzicom. Po odwołaniu się księdza od decyzji sądu, proces II instancji ruszył w czerwcu 2018 roku. Wreszcie doczekaliśmy się prawomocnego wyroku sądu w tej sprawie. 

Paweł T. został skazany przez rzeszowski sąd, na półtora roku pozbawienia wolności. Proces odbywał się z wyłączeniem jawności, więc uzasadnienie wyroku sądu zostało wygłoszone za zamkniętymi drzwiami. Duchowny został również odwołany ze stanowiska dyrektora Domu Rekolekcyjnego w Rzeszowie. Po procesie karnym zostanie także rozpoczęte postępowanie kanoniczne. Ksiądz zostanie wezwany do stawienia się zakładanie karnym w określonym terminie, jeżeli się nie stawi będą wobec niego wyciągnięte kolejne konsekwencje prawne. 

Nie jest to jedyny proces w jaki zamieszany jest Paweł T. Duchowny ma przed sobą jeszcze sprawę karną dotyczącą molestowania seksualnego młodego mężczyzny. Być może ksiądz będzie musiał zostać w więzieniu na więcej niż tylko półtora roku. 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Kim jest Jacek Cichopek?! Kasia przestała ukrywać życie prywatne przed mediami
  4. Dzisiaj tylko w jednym województwie będzie bezpiecznie. Uważajcie, może spaść grad wielkości kurzych jaj, służby oficjalnie ostrzegają
  5. Jackowski wszystko przewidział. Służby od rana przestrzegają Polaków jak uniknąć zagrożenia
  6. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel

Źródło: Interia 

Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu