Ksiądz ujawnił prawdę o koronawirusie
Senlay Pixabay
Irmina Jach - 5 Października 2020

Polski ksiądz ujawnia prawdę o pandemii koronawirusa. Zatrważające słowa, pozostaje modlitwa

Ksiądz postanowił zdradzić prawdę na temat panującej pandemii koronawirusa. Jego słowa wywołały ogromne zszokowanie zarówno wśród wiernych, jak i wśród internautów. Trudno uwierzyć w to, co powiedział. Padły zatrważające słowa. Duchowny twierdzi, że pozostała już tylko modlitwa. Sytuacja jest bardzo poważna.

Ksiądz Janusz Chyła, proboszcz parafii pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach zabrał głos na temat panującej pandemii koronawirusa. Słowa wypowiedziane przez duchownego szokują. W kontekście kolejnych rekordów zakażeń, trudno jednak nie przyznać mu racji.

TVP - nie żyje polski artystaTVP przekazało niewyobrażalnie smutne informacje. Nie żyje słynny polski aktor i reżyserCzytaj dalej

Ksiądz wypowiedział się na temat pandemii koronawirusa

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa. Dzienne raporty zachorowań publikowane przez Ministerstwo Zdrowia w mediach społecznościowych są szokujące. Niewątpliwie, mamy powody do przypuszczeń, że w najbliższym czasie nie można liczyć na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Wciąż umiera wielu Polaków, a jedna z najmłodszych ofiar, które poniosły śmierć w ostatnich dniach, miała zaledwie 36 lat. Media regularnie donoszą tez o kolejnych ogniskach niebezpiecznego patogenu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

- W minionym tygodniu pochowałem jednego parafianina. To trudne doświadczenie, bo nagle dostałem telefon, że jest potrzebny ksiądz. Musiałem jechać prosto na cmentarz, bo pochówek musiał nastąpić natychmiast. W innym wypadku ciało byłoby spopielone. Msza święta w intencji zmarłego odbędzie się dopiero w tym tygodniu, gdy jego żona wyjdzie z kwarantanny. To trudna sytuacja - zwierzył się ksiądz.

Wczoraj w mediach pojawiła się informacja o tym, że burmistrz Chojnic także otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Proboszcz, przy tej okazji, postanowił poruszyć również temat przestrzegania restrykcji sanitarnych przez kapłanów. Przyznał, że wielu jego kolegów po fachu nie respektuje zasad bezpieczeństwa. On sam robi jednak przywiązuje ogromną wagę do troski o zdrowie wiernych. Sytuacje, których był ostatnio obserwatorem, zmieniły jego postrzeganie rzeczywistości.

Dzisiaj grzeje:

1. W akcji straż, wojsko i karetki, ludzie są masowo wywożeni. Niepokojące sceny na zachodzie Polski

2. Wszystkich Świętych 2020. Cmentarze zostaną zamknięte 1 listopada? Rzecznik rządu odpowiada

3. Mamy potwierdzenie, dwóch księży zakażonych koronawirusem. Sanepid pilnie szuka wiernych

- Jakiś czas temu mocno przeżyłem śmierć kilku Sióstr Miłosierdzia z Chełmna. Jedną z nich dobrze znałem jeszcze z czasów seminarium (...). Apeluję do wszystkich o mądrość - powiedział ksiądz.

Duchowny wspomniał, że ostatnio odprawiał pogrzeb parafianina, który zmarł skutek powikłań, które wystąpiły po zarażeniu niebezpiecznym patogenem. Dotarła do niego również wiadomość o śmierci kapłana z rodzimej diecezji. Obie te sytuacje wiązały się z ogromnym żalem i żałobą. Nic dziwnego, że zdecydował się poprosić Polaków o rozwagę w trudnych czasach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Przybylska odeszła 6 lat temu. Siostra artystki pokazała niepublikowane wcześniej zdjęcie, poruszające
  2. Tragedia z samego rana. Legenda sportu nie żyje, przegrała ciężką walkę z rakiem
  3. Media przekazały tragiczną informację. Nie żyje wielka postać, miał koronawirusa
  4. Dorota Szelągowska miała koszmarny wypadek, nie mogła chodzić. Porażające wyznanie, przestała ukrywać
  5. Dorota Gardias już nic nie ukrywa. Porażające słowa ze szpitala, przeżyła dramatyczne chwile
  6. Nic tak nie koi nerwów, jak domowy syrop z melisy. Zdradzamy najlepszy przepis

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News