Ksiądz nawołuje do "pielgrzymek zbrojnych". "Pacyfizm to herezja"

Ksiądz nawołuje do "pielgrzymek zbrojnych". "Pacyfizm to herezja" Źródło: youtube.com/ Tuba Cordis

Ksiądz nawołuje do krucjat. Na iście średniowieczny pomysł wpadł jeden z emerytowanych proboszczów, który twierdzi, że chrześcijanie powinni sięgać po broń, aby bronić się przed zagrożeniem ze strony uchodźców i złych ideologii. Tak mocnych słów nie powstydziliby się templariusze szturmujący Jerozolimę.

Ksiądz nawołuje do walki. Według jednego z bydgoskich duchownych idea bezwzględnego pokoju to istna ułuda, która osłabia pozycję Kościoła Katolickiego i wiernych. Takie słowa, które mogłoby paść w XI wieku, zostały wygłoszone w trakcie jednej z weekendowych homilii. Czy Jezus rzeczywiście żądałby zbrojnej walki od swoich wyznawców?

Ksiądz nawołuje do krucjat. "Pacyfizm to herezja"

Na powielenie pomysłów średniowiecznych duchownych i zakonów rycerskich zdecydował się emerytowany proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy - ks. Roman Kneblewski. Twierdzi, że chrześcijanie powinni porzucić pacyfizm ze względu na wielkie niebezpieczeństwo.

- Pan Jezus mówi "kto nie ma miecza - niech sprzeda płaszcz i kupi miecz". Pana Jezus to nie jest żadne "ciaciaracia ugłaskane". Pan Jezus potrafi wziąć bicz i przepędzać ze świątyni. Trwa demoralizacja zorganizowana, deprawacja naszych dzieci i młodzieży. Deprawatorzy wchodzą już do przedszkoli i deprawują nasze dzieci. Nam nie wolno milczeć. Pacyfizm, taki pokój za wszelką cenę to jest herezja. Naszym zadaniem jest podejmować walkę. [...] - powiedział ksiądz.

Kneblewski raczył również wytłumaczyć, skąd zrodził mu się w głowie taki pomysł.

- Najbardziej prześladowaną grupą ze wszystkich ludzi w świecie są chrześcijanie. Nasi bracia chrześcijanie są masowo mordowani, torturowani, prześladowani. Głowy im się ucina, krzyżuje się ich, pali żywcem a my co? A my mamy się ujmować za jakimiś cudacznymi mniejszościami, a nie pamiętać o naszych prześladowanych braciach? To i dzisiaj tak jak ongdyś powinny być organizowane pielgrzymki zbrojne, krucjaty. Europa powinna posłać wojsko, żeby dać odpór temu prześladowaniu chrześcijan, i tu nie ma żadnej przesady, a to, że w tej chwili nie jesteśmy zdolni do organizowania krucjat - to świadczy jak najgorzej o upodleniu, skundleniu naszej łacińskiej cywilizacji - mówił duchowny w trakcie mszy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wierni reagują na słowa księdza

Nie da się ukryć, że wezwanie do krucjaty spotkało się z natychmiastową reakcją wiernych, którzy nie byli w stanie uwierzyć w słowa duchownego.

 

Dzisiaj grzeje: 1.  Sześcioletnia uczestniczka konkursów piękności została zamordowana. Jej ciało znaleziono w piwnicy. Sprawa mrozi krew w żyłach

2. Najgorszy taniec w historii programu? Już przed występem zalała się łzami, "znaleźliśmy się w tanecznym piekle"

- Ksiądz założy zbroję i będzie ucinał głowy niewiernym? Coś mi się pomyliło, ale żyjemy chyba w 2019 roku - zauważył jeden z internautów.

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Nie Biedronka i nie Lidl. Najtańszy supermarket w Polsce bije je na głowę
  2. Żona powiedziała, że wyjeżdża na weekend. Gdy mąż wrócił do domu, zemdlał. To, co zobaczył go przerosło 
  3. Dieta grzybowa sprawiła, że Katy Perry chudnie w oczach. Oszałamiający przepis na spadek wagi
  4. Michał Szpak odwrócił fotel i nie mógł uwierzyć własnym oczom. Na scenie „The Voice of Poland” zaśpiewała bliska mu osoba
  5. Morze łez. Cała Polska wspomina Annę Przybylską

Źródło: Polityczek 

Następny artykuł