Skandal. Ksiądz 16 lat temu został skazany za molestowanie dziewczynek, do dzisiaj odprawiał msze

Skandal. Ksiądz 16 lat temu został skazany za molestowanie dziewczynek, do dzisiaj odprawiał msze Źródło: Pixabay kisistvan77

Ksiądz, który przed szesnastoma laty dopuścił się serii wstrząsających przestępstw, aż do dziś był aktywny zawodowo. Skandaliczne doniesienia obiegły krajowe media. Duchowny został skazany za molestowanie dziewczynek. Pomimo tego jego zwierzchnicy zezwoli na to, by nadal odprawiał msze. Polacy są zbulwersowani, jak można było do tego dopuścić?

Ksiądz Michał M. z Tylawy (województwo podkarpackie) w 2004 roku został skazany za molestowanie seksualne sześciu dziewczynek. Mężczyzna usłyszał wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. W ubiegłym roku dziennikarze TVN, prowadzący program "Czarno na białym" ustalili, że duchowny pozostaje aktywny zawodowo. Nie stronił także od popularności. Każdego piątku odmawiał różaniec na antenie Radia Maryja, dzwoniąc w tym celu do studia. Rozgłośnia Tadeusza Rydzyka nie zabrała wówczas głosu w tej sprawie. Sprawa księdza-pedofila ucichła na kilka miesięcy. Okazuje się, że były proboszcz do dziś odprawiał msze w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zaborowie.

Ksiądz, który molestował małe dziewczynki, do dziś był aktywny zawodowo

W wyroku sądu sprzed szesnastu lat można było przeczytać, że ksiądz Marek M. "brał dzieci na kolana, wkładał ręce pod bluzkę i do majtek, dotykał piersi i krocza". Dziewczynki, które skrzywdził duchowny, przeżyły niewyobrażalną traumę. Jedna z kobiet, którą molestował, udzieliła w wywiadu, w którym opowiedziała, że były proboszcz jest według niej potworem, który nigdy nie powinien mieć możliwości pracowania z najmłodszymi. Ofiary przez wiele lat musiały żyć z tym, że ich oprawca otrzymał rażąco niski wyrok i nadal pozostaje na wolności, zarabiając w dokładnie ten sam sposób, co przed rozprawami.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na stronie internetowej parafii pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Zaborowie ukazała się informacja, że ksiądz Marek M. będzie mógł odtąd odprawiać wyłącznie nabożeństwa prywatne. 

- Zgodnie z decyzją arcybiskupa Adama Szala, ks. prałat Michał M. będzie odprawiał mszę świętą prywatnie, bez ludu. Ks. Michał podporządkowuje się decyzji swojego ordynariusza. Nasz rodak będzie odprawiał jedną z intencji mszy przewidzianych na poszczególne dni. Polecajmy go w naszej modlitwie - napisano w witrynie.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilna decyzja Mateusza Morawieckiego. Nie mogło być inaczej, wszystko w związku z ogromnym dramatem ludzkim
2. Wstrząsające informacje, koronawirus w dużej fabryce w Polsce. Zatrudnia tysiące osób

Z doniesień portalu Super Express wynika, że decyzja o zakazie odprawiania mszy przez księdza-pedofila była inicjatywą samego papieża Franciszka. Biskup Adam Szala był zobowiązany do przekazania jej wiernym. Informację tę potwierdzi ksiądz Piotr Baraniewicz z kurii w Przemyślu w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Do tej pory ksiądz Marek M. miał zakaz wystąpień publicznych oraz został zobowiązany do pokuty oraz modlitwy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Obostrzenia powrócą. Wiemy jakie, rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził
  2. Rząd podjął nagłą decyzję, wprowadzono zakaz. Zbyt duże niebezpieczeństwo
  3. Nagła zmiana w ostatniej chwili. Rząd wprowadził nowe zasady, obejmą wszystkich obywateli kraju
  4. Działania podjęte w trybie pilnym. Ministerstwo Zdrowia przekazało nagły komunikat
  5. W szafie zmarłego ojca zauważyła niepozorne słoiki. Przez ich zawartość do akcji wkroczyli antyterroryści

Źródło: Super Express

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News