Zmarło sześciu księży. Dramatyczne wydarzenia w centralnej Polsce

Zmarło sześciu księży. Dramatyczne wydarzenia w centralnej Polsce Źródło: maxpixel.net Creative Commons Zero - CC0

Kolejny ksiądz nie żyje - media właśnie dowiedziały się o szóstej śmierci wśród duchownych. Dramatyczne wydarzenia miały miejsce w centralnej Polsce. Wszyscy do końca trzymali kciuki, niestety organizm nie dał już rady, do diecezji napływają kolejne kondolencje.

Ksiądz, który od dłuższego czasu przebywał w szpitalu, nie żyje. Tym samym to kolejny, szósty już duchowny, który zmarł w Radomiu w tym miesiącu. Znana jest przyczyna śmierci.

To szósty zgon w ciągu miesiąca, przerażające

Jak poinformował dziś wicekanclerz kurii biskupiej w Radomiu ks. prał. Marek Fituch, kolejny ksiądz zmarł w radomskim szpitalu. 83-letni Jan Grochowski, mieszkający w Domu Księży od 2012 roku, odszedł z powodu zakażenia koronawirusem, jego pogrzeb odbędzie się jeszcze w ten piątek na cmentarzu w Górze Puławskiej. Tym samym dołączył do grona poprzednio zmarłych księży: 92 letniego Bogumiła Orłowskiego, 84-letniego Andrzeja Sasina, 75-letniego Mieczysława Marchewki, 91-letniego Stanisława Groszka i 90-letniego Henryka Bienia.

Zmarli duchowni mieszkali w Domu Księży Seniorów. Źródłem zakażenia koronawirusem miał być jeden z pensjonariuszy. Praktycznie przez cały lipiec ustalano, z kim mogli mieć kontakt księża i jak uchronić te osoby oraz ich rodziny przed ewentualnym zarażeniem. Dom Księży Seniorów został zdezynfekowany, a opieka nad nimi sprowadzona do niezbędnego minimum.

Ksiądz mieszkał tam od 8 lat

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- U wszystkich mieszkańców Domu Księży Seniorów przeprowadzano badania na obecność koronawirusa. U dziesięciu księży stwierdzono wynik pozytywny. U niektórych z nich pojawiły się objawy chorobowe, dlatego była konieczność przewiezienia w sobotę i niedzielę chorych księży do szpitala w Radomiu, na oddział zakaźny - można było przeczytać tydzień temu na stronie radomskiej diecezji. Wiadomo, co dzieje się z księdzem, który wraz ze zmarłym 83-latkiem trafił w ciężkim stanie do szpitala.

Dzisiaj grzeje: 1. Przykre doniesienia o Franciszku Pieczce. Trudno powstrzymać żal, przygnębiające słowa aktora

2. Lekarze ostrzegają, że druga fala już uderzyła. Niepokojące doniesienia zza granicy

3. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii

Według informacji, jakie przekazał i jakimi dysponuje ks. prał. Marek Fituch, na oddziale zakaźnym został już tylko jeden ksiądz. Jego stan zdrowia lekarze oceniają jako stabilny, musi jednak spędzić jeszcze pewien czas na oddziale.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co się stało? Wojciech Cejrowski błaga o modlitwę. ”Bardzo proszę wprost w mojej intencji”
  2. Ministerstwo ogłosiło zmiany w trybie pilnym. Wprowadzony zostanie nowy obowiązek dla wszystkich Polaków, bez wyjątku
  3. Już w poniedziałek zostanie podjęta decyzja. Niepokojące doniesienia dla wszystkich mających w planach podróże
  4. Przygnębiające odkrycie TVN. Uwielbiana gwiazda żyje w tragicznych warunkach z 70 psami, szczury chodzą wszędzie
  5. "Kuchenne rewolucje" i restauracje, które pozwały Magdę Gessler. O co poszło i jak się skończyło?

Źródło: Interia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News