Ksiądz zmarł
Pikio.pl
Monika Majko - 5 Maja 2020

Uczelnia przekazała smutne wiadomości. Nie żyje uwielbiany ksiądz

Ksiądz zmarł we wtorek 5 maja 2020 roku, Papieski Uniwersytet Salezjański przekazał niezwykle smutne wiadomości. Ceniony duchowny miał 67 lat, od wielu lat mieszkał we Włoszech. Mężczyzna jest kolejną ofiarą pandemii koronawirusa.

Ksiądz Grzegorz Jaskot zmarł w rzymskim szpitalu Sant'Andrea we wtorek rano. Informacje o śmierci cenionego duchownego przekazał Papieski Uniwersytet Salezjański. 67-letni mężczyzna jest jedną z kolejnych ofiar zakażenia koronawirusem.

Nagranie morderstwa PaulinyZrobił Paulinie nieludzkie rzeczy. Na jego komputerze znaleziono porażające nagranie, tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

Ksiądz Grzegorz Jaskot nie żyje, polski duchowny zmarł z powodu Covid-19

Ks. Grzegorz Jaskot urodził się w 1952 roku w Pasłęku, a święcenia kapłańskie przyjął w 1979 roku w Czaplinku. W 2002 roku został powołany do pracy w Głównej Siedzibie Salezjanów w Rzymie. Od 2008 roku pełnił funkcję wiceekonoma na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim. Informacje o jego śmierci przekazały władze uczelni.

- Cała społeczność akademicka łączy się w bólu z rodziną zmarłego i poleca go w modlitwie do Zmartwychwstałego Pana, aby mógł przyjąć go w swoje miłosierne ramiona - można przeczytać na stronie uniwersytetu.

Polski ksiądz przebywał na oddziale intensywnej terapii

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W jego ogródku dom postanowił zrobić sobie dziki lokatorMyślał, że znalazł w ogrodzie kopiec kreta. Poruszył i go pożałował, odkrył powalającą rzeczCzytaj dalej

Duchowny w chwili śmierci miał 67 lat, przed odejściem relacjonował tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w Rzymie w związku z szalejącą pandemią koronawirusa na łamach tygodnika "Idziemy". Ksiądz Grzegorz Jaskot trafił szpitala Sant'Andrea w Rzymie 21 kwietnia. W ciągu kolejnych dni został przeniesiony na oddział intensywnej terapii dla pacjentów z Covid-19.

Dzisiaj grzeje:

1. Szumowski powiedział, do kiedy trzeba będzie nosić maseczki. Polacy się wściekną

2. Komunia święta 10 maja? Rodzice są oburzeni, dowiedzieli się dopiero teraz

Śmierć księdza Jaskota zasmuciła wielu wiernych, zarówno w Polsce, jak i we Włoszech. Zgodnie z aktualnymi procedurami, zwłoki polskiego duchownego zostaną przewiezione ze szpitala na cmentarz w Genzano pod Rzymem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje legendarny muzyk. Testy potwierdziły, że był zarażony koronawirusem
  2. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  3. Uczelnia przekazała smutne wiadomości. Nie żyje uwielbiany ksiądz
  4. Zbigniew Cybulski zginął pod kołami pociągu. Żona się załamała, najgorsze wyszło na jaw dopiero po śmierci aktora
  5. Tadeusz Rydzyk pójdzie na emeryturę? Jest oficjalne stanowisko, wielu będzie zdumionych
  6. Lidl przebił Biedronkę oferującą szynkę za 1,49 zł. Do jutra produkty poniżej 1 zł i wiele okazji

MężczyznaMężczyzna i 11-latka nie mieli żadnych szans. Zdjęcia z miejsca tragedii porażają, tylko dla ludzi o mocnych nerwachCzytaj dalej

źródło: Fakt 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News