Ksiądz Eugeniusz się przyznał. Nosi "scyzoryk" w sutannie na "tę bandę LGBT"

Ksiądz Eugeniusz się przyznał. Nosi "scyzoryk" w sutannie na "tę bandę LGBT" Źródło: unsplash

Ksiądz Eugeniusz został zgłoszony na policję. Wszystko przez jego komentarz pod postem mówiącym o instalacji tęczowych ławek w Kielcach. Duchowny zarzekał się, że nosi w sutannie scyzoryk na przedstawicieli LGBT. Zdaniem wielu takie słowa nie przystoją przedstawicielowi Kościoła.

Ksiądz Eugeniusz z Sieradza z wyjątkowo emocjonalnie przyjął wiadomość dotyczącą instalacji tęczowych ławek w Kielcach. Duchowny zrobił coś, o co nie mógł posądzać go żaden z parafian. Mimo że w trakcie niedzielnych kazań mówi o "miłości do bliźniego", to nie przeszkadza mu to w "noszeniu scyzoryków" na "tę bandę LGBT". Sprawa została zgłoszona na policję.

Ksiądz z Sieradza przeciwko LGBT? "W każdej kieszeni, nawet w sutannie, mam scyzoryk na tę bandę"

Sprawa duchownego pełniącego posługę na jednej z sieradzkich parafii została nagłośniona przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Pracownicy ośrodka przytoczyli słowa duchownego o noszeniu scyzoryków na przedstawicieli mniejszości seksualnych i proszą o zgłaszanie przedstawiciela kleru do prokuratury.

- Słowa księdza są niebezpieczne. Widzieliśmy w Białymstoku, do czego prowadzi nawoływanie do nienawiści przeciwko LGBT. W Lublinie para chciała dokonać zamachu bombowego na Marsz Równości. Codziennie atakowane są nieheteronormatywne osoby w całej Polsce. Wszyscy agresorzy są utwierdzani, że robią coś dobrego m.in. przez propagandę Kościoła! Słowa nie ranią tylko w przenośni. Słowa ośmielają bandytów, zachęcają ich do ataków. Słowa antyludzkiej propagandy rozgrzeszają, bo przecież "Bóg tak chce", a atakowani to "zaraza". Nie ludzie - piszą pracownicy ośrodka [pisownia oryginalna]. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Kler stoi ponad prawem"

Pracownicy Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zwracają uwagę na to, że przedstawiciele kleru często szerzą bardzo negatywne hasła pod adresem mniejszości seksualnych, a potem ciężko zgłosić sprawę na organy ścigania. Tak mocne wypowiedzi, jak ta księdza Eugeniusza, bez wątpienia jest kontrowersyjna i wywołuje skrajne emocje również wśród wiernych. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legendarny polski muzyk. Zmarł na straszliwą chorobę, osierocił syna

2. Roksana Węgiel przyćmiła Lewandowską. Zdjęcia 14-latki z Cristiano Ronaldo obiegają świat

- Nie zgadzamy się na wykorzystywanie ambon do propagandy nienawiści. Nie uważamy, by sutanna miała prawo dawać nietykalność. Zgłaszamy przestępstwa księży tak samo, jak każdego innego obywatela. I będziemy domagali się ich skazywania. Jeśli polska prokuratura będzie ich chronić, to zwrócimy się o pomoc do instytucji unijnych. - napisano w oświadczeniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zakaz handlu w niedziele będzie ZŁAGODZONY. Skorzystają dwie grupy społeczne
  2. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
  3. Gwiazdor Ranczo ujawnił tajemnicę dot. nieżyjącej od 15 lat Darii Trafankowskiej. Ogromne zaskoczenie
  4. Polsat przekazał straszne informacje z polskich miejscowości. Mnóstwo osób nie żyje
  5. Tajemniczy mężczyzna poprosił bawiącego się z synkiem tatę o wodę. Po chwili zaczął się horror

Źródło: Na Temat

Następny artykuł