Ksiądz wychwalał PiS w programie dla dzieci. "500 plus jest piękne"

Ksiądz wychwalał PiS w programie dla dzieci. "500 plus jest piękne" Źródło: screen/TV Trwam

Ksiądz na antenie TV Trwam w programie z katechezami dla dzieci, wtłaczał swoim małoletnim gościom polityczną ideologię. Mówił im, jak dobre są programy polityczne PiS.

Ksiądz znany z TV Trwam czy Radia Maryja, biskup pomocniczy senior archidiecezji Częstochowskiej Antoni Długosz, prowadzi na antenie TV Trwam program z katechezami dla dzieci. Jednak w trakcie emisji jednego z ostatnich odcinków zdecydowanie przesadził - mówił dzieciom o tym, jak dobry jest PiS i jego programy socjalne.

Ksiądz znany z internetowego hitu "Chrześcijanin Tańczy" uczy dzieci o Prawie i Sprawiedliwości

Antoni Długosz nie jest dla internautów postacią anonimową. Duchowny z wieloletnim stażem, jest autorem utworu "Chrześcijanin Tańczy", który doczekał się wielu przeróbek i był niegdyś prawdziwym hitem platformy YouTube. Niegdyś był gospodarzem w programie "Ziarno" TVP. Nagranie z jego ostatniego występu zaczęło już obiegać internet i wzbudzać niemałe oburzenie wśród internautów.

- Cieszę się niezmiernie, że obecny nasz rząd bardzo troszczy się o rodzinę. A wyrazem zatroskania naszego rządu o rodzinę było pierwsze 500 plus dla każdego dziecka. Czy to nie piękne? [...] Dlatego ojciec święty, wiele razy przypominał, że jeżeli państwo, rząd troszczy się o dzieci, to jest wtedy to państwo silne i bogate, bo przyrost dzieci świadczy o wielkości i mocy każdego państwa - mówił dzieciom katecheta.

Kontrowersje wokół nauk księdza

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Incydent wywołał spore oburzenie, oczywiście największe w grupie osób, które walczą o zniesienie lekcji religii w szkołach. Cała sytuacja jest jednak o tyle kuriozalna, że nieetyczne jest wtłaczanie podatnym na wpływy i autorytety dzieciom, politycznych inklinacji. Dzieci z reguły nie są jeszcze na tyle samodzielne, żeby były w stanie samemu ocenić czy polityka obecnego rządu im się podoba, czy nie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wystartowało nowe 500 plus. Wiadomo, jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać pieniądze
2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

- To jest Indoktrynacja - świadomy i systematyczny proces, którego celem jest wpojenie określonych ideologii i doktryn, zwłaszcza religijnych, politycznych lub społecznych, korzystający z propagandy, stosowanej przez środki masowego przekazu, system oświaty szkolnej i pozaszkolnej - napisał użytkownik Twittera.

- Proszę, nie kto inny, jak ksiądz, uczy dzieciaki od małego, że mamona jest najważniejsza. Ja z religii zapamiętałam, że trzeba dawać, nie brać - napisał oburzony internauta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Chore podwyżki za wywóz śmieci. Masz rodzinę? Zapłacisz dodatkowo 1728 złotych
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Reforma edukacji w praktyce. Zdjęcie planu lekcji, które krąży za sieci, mówi samo za siebie
  4. Joanna Senyszyn podsumowała abp. Gądeckiego. "Największy smród poszedł z jego homilii"
  5. Kupiła nowe spodnie przez internet. Kiedy przymierzała je po raz pierwszy na chwilę zamarła. Znalazła w kieszeni ohydną rzecz

Źródło: TV Trwam

Następny artykuł