Śląsk: 4 i 5-letnie dzieci oraz ksiądz nie żyją. Sprawę pilnie wyjaśnia policja

Śląsk: 4 i 5-letnie dzieci oraz ksiądz nie żyją. Sprawę pilnie wyjaśnia policja Źródło: fot. wikimedia.org

Ksiądz i dwoje dzieci to śmiertelne ofiary groźnego wypadku, do którego doszło kilka tygodni temu niedaleko Milicza. Rannych nie udało się uratować. Sprawą zajmuje się policja i prokuratura.

Ksiądz z Krotoszyna i dwoje małych dzieci zginęło wskutek groźnego wypadku. Odniesione obrażenia okazały się śmiertelne. Prokuratura bada teraz okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w piątek 21 czerwca w województwie dolnośląskim.

Ksiądz i dwoje dzieci zmarło. Reszta pasażerów uratowana

Wypadek miał miejsce między miejscowościami Dziadkowo i Stawiec w województwie dolnośląskim na drodze krajowej nr 15. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe, którymi łącznie jechało dziewięć osób. Czwórka pasażerów to dzieci.

W wyniku tragedii rannych zostało osiem osób. Najcięższych obrażeń doznali właśnie duchowny oraz dzieci w wieku 4 i 5 lat. Mimo natychmiastowej interwencji, ostatecznie nie udało się ich uratować. Z wypadku wyszedł cało tylko jeden pasażer - roczny chłopczyk.

Pomoc była natychmiastowa. Niestety, obrażenia były zbyt duże

Obecnie okoliczności zdarzenia bada prokuratura. Celem śledztwa jest wyjaśnienie, w jaki sposób doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów.

- Potwierdzam, że jedna osoba dorosła i dwójka dzieci biorących udział w tym wypadku zmarły. Prokuratura prowadzi postępowanie w tej sprawie, wyjaśniane są okoliczności zdarzenia - powiedział zastępca Prokuratora Rejonowego w Miliczu, Krzysztof Niedzielski, w rozmowie z portalem TVN24.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Akcję ratowniczą opisali na swoim profilu na Facebooku strażacy z OSP w Cieszkowie. W poście czytamy, że u dwójki najbardziej poszkodowanych dzieci od razu stwierdzono brak funkcji życiowych i przystąpiono do resuscytacji. Błyskawiczna interwencja pomogła przywrócić im akcję serca. Dzieci zostały przetransportowane śmigłowcem do szpitala. W międzyczasie trwało udzielanie pomocy reszcie poszkodowanych. Po wykonaniu niezbędnych działań, zawieziono ich do szpitala karetkami.

Niestety, mimo starań nie udało się uratować księdza i dwójki dzieci. Jak podaje TVN24, kapłan zmarł dzień po wypadku,a czterolatek 27 czerwca. Pięcioletnia dziewczynka cały czas walczyła o życie. Niestety, ona także zmarła - we wtorek, 2 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Naga kobieta weszła do kościoła. To, co zrobiła potem oburzyło miliony katolików. To się nie mieści w głowie
  2. Ola Kwaśniewska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Fanom opadły szczęki, gdy zobaczyli kto obok niej leży
  3. Najbardziej wstydliwe zdjęcia księżnej Kate obiegają media. "Grzeszyła" bardziej niż gwiazdy disco polo
  4. Ile waży Magda Gessler? Ujawniamy największą tajemnicę gwiazdy
  5. Nikt nie zwrócił uwagi na pierwszy objaw choroby Ani Przybylskiej. Był niegroźny
  6. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana

Źródło: Radio Zet, TVN 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News