Ksiądz: prokuratura podjęła decyzję
screen twitter.com/Bartosz Scheuer
Karol Zaborowski - 4 Czerwca 2019

Jest decyzja prokuratury ws. księdza palącego książki. Wiele osób będzie oburzonych

Ksiądz Rafał Jarosiewicz w swoim czasie narobił niemałego zamieszania zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wszystko za sprawą palenia książek pod jednym z kościołów. Teraz prokuratura wydała w końcu decyzję w jego sprawie, jednak ta raczej nie spodoba się wielu osobom.

Ksiądz Rafał Jarosiewicz za sprawą publicznego palenia książek, które wyszło na jaw za sprawą zdjęć w mediach społecznościowych, wywołał niemałe poruszenie nie tylko w obrębie naszego kraju. O tym, co zrobił duchowny, rozpisywały się również media zagraniczne, takich krajów jak Francja, Niemcy, Wielka Brytania, czy USA.

Wszystko zostało zgłoszone do prokuratury rejonowej, która teraz w końcu podjęła decyzję w sprawie duchownego. Te wnioski jednak raczej nie zakończą tej głośnej afery, a jedynie mogą spowodować, że o sprawie znów zrobi się głośno. 

Ksiądz Jarosiewicz nie odpowie za swoje zachowanie

Cała afera miała swój początek dokładnie 31 marca w Gdańsku, przed kościołem przy ul. Marynarki Polskiej. Na zdjęciach widać modlącego się wraz z wiernymi księdza, a tuż przed nim jest podpalony stosik, w którym możemy znaleźć między innymi książki o Harrym Potterze, sagę Zmierzch, afrykańską maskę, a także parasolkę z wizerunkiem Hello Kitty.

Jarosław Kaczyński oficjalne oświadczenieOpublikowano oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Wspomniał o spółce SrebrnaCzytaj dalej

Zdjęcia momentalnie trafiły do Internetu, gdzie wywołały całą masę krytyki skierowanej pod adresem duchownego. Zachowanie księdza było porównywane w mediach społecznościowych nawet do palenia książek przez żołnierzy III Rzeszy, a także Komunistyczną Rosję.

 - Jesteśmy posłuszni słowu: posągi ich bogów spalisz, nie będziesz pożądał srebra ani złota, jakie jest na nich, i nie weźmiesz go dla siebie, aby cię to nie uwikłało, gdyż Pan, Bóg twój, się tym brzydzi - pisali uczestnicy całej akcji.

Co ciekawe, sprawa została zgłoszona przez Rybnicki Alarm Smogowy do prokuratury, ponieważ palenie tego typu materiałów wywołuje uwolnienie się rakotwórczych substancji, a to zostało podciągnięte pod potencjalny sposób narażenia życie lub zdrowia człowieka na niebezpieczeństwo. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

the voice kidsSmutne informacje o gwieździe polskiego The Voice Kids. U 14-latki zdiagnozowano nieuleczalną chorobęCzytaj dalej

 - Podczas spalania takich odpadów wytwarzają się rakotwórcze związki. Nie ma dla nas znaczenia, czy plastiki spala ksiądz czy robotnik na budowie - mówił Zdzisław Kuczma z Rybnickiego Alarmu Smogowego.

Teraz prokuratura podjęła ostateczną decyzję i jest nią umorzenie całej sprawy. Ksiądz będzie musiał jedynie zapłacić mandat wystawiony przez straż miejską. Taka informacja bez wątpienia rozwścieczy wiele osób, które mogą nadal żądać ukarania księdza.

 - 3 kwietnia policja przekazała zgromadzone w sprawie akta do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa w celu wszczęcia śledztwa. W dniu 10 kwietnia tamtejsza Prokuratura wydała postanowienie o umorzeniu śledztwa wobec braku znamion czynu zabronionego. W związku z ww. zdarzeniem został nałożony przez Straż Miejską mandat karny kredytowany - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Opublikowano oświadczenie majątkowe Jarosława Kaczyńskiego. Wspomniał o spółce Srebrna
  4. Przed Martą Manowską zupełnie nowe wyzwanie. Za pół miliona poprowadzi nowy program
  5. Koniec taniego Ubera. Prezydent podpisał nowelizację, przez którą wszyscy zapłacimy więcej
  6. Małgorzata Rozenek ukrywa, że spodziewa się dziecka? 'Tadzio nie może doczekać się rodzeństwa'

Grażyna Torbicka i dzieciDlaczego Grażyna Torbicka nie ma dzieci? Kilka smutnych i wstrząsających faktów z jej życiaCzytaj dalej

źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News