Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje uwielbiany ksiądz, miał koronawirusa

Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje uwielbiany ksiądz, miał koronawirusa Źródło: pixabay.com xaam-fotografiert

Ksiądz uwielbiany przez parafian nie żyje. Krajowe media obiegła tragiczna wiadomość o śmierci cenionego kapłana. Wielu Polaków jest zrozpaczonych. Duchowny był chory na COVID-19. Niepokojące objawy rozwijały się w błyskawicznym tempie. Po raz kolejny niebezpieczny koronawirus zebrał śmiertelne żniwo. Składamy kondolencje.

Ksiądz proboszcz parafii pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny w Działoszynie w województwie łódzkim nie żyje. Przed tygodniem wykryto u niego zakażenie koronawirusem. Parafianie pogrążyli się w głębokiej żałobie. To kolejny polski kapłan, który zmarł po zarażeniu koronawirusem.

Ksiądz z Działoszyna zmarł na koronawirusa

Ksiądz Stanisław Kosowski, wieloletni emerytowany proboszcz parafii pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny w Działoszynie nie żyje. Kapłan pełnił posługę w tym miejscu przez ponad sześć dekad. Przed tygodniem wykryto u niego zakażenie koronawirusem. Zarażony jest także drugi duchowny tej parafii, ksiądz Kamil Kęsik. Informacje o śmierci seniora przekazał Urząd Miasta i Gminy Działoszyn za pośrednictwem mediów społecznościowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz zmarł w środę 2 września bieżącego roku. Miał 85 lat. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w kościele, w którym pełnił posługę przez 62 lata w niedzielę 6 września o godzinie 14:00. Po nabożeństwie ciało duchownego zostanie złożone na lokalnej nekropolii. Mszę żałobną odprawi biskup Andrzej Przybylski. Bliskim, przyjaciołom i parafianom składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Przed kilkunastoma dniami parafia pod wezwaniem świętej Marii Magdaleny w Działoszynie wydała oficjalne oświadczenie dotyczące pozytywnych wyników testu na koronawirusa u księży Stanisława Kosowskiego i Kamila Kęsika. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pajęcznie poszukiwała parafian, którzy w dniach od 10 do 20 sierpnia miały dłuższy kontakt z duchownymi lub przyjmowały komunię z ich rąk. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, koronawirus w PKS i PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnych kierunków

2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?

3. Żywioł uderzył z potężną siłą. W jednej chwili śmierć poniosło 10 dzieci, tragiczne wiadomości

Od końca sierpnia w powiecie pajęczańskim, gdzie zlokalizowany jest Działoszyn, obowiązuje czerwona strefa epidemiologiczna. Mieszkańcy muszą przestrzegać licznych obostrzeń. Obowiązkowe jest między innymi zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych i na ulicach. Respektowania zasad rygoru sanitarnego pilnują policjanci, którzy od 29 sierpnia patrolują ulice. Obecnie aż 204 mieszkańców tego rejonu objętych jest kwarantanną domową, 94 pozostaje w izolacji domowej, 13 jest hospitalizowanych w związku z COVID-19, 107 otrzymało pozytywny wynik testu na koronawirusa, a 4 osoby zmarły. Aktualne dane na bieżąco publikuje na swojej stronie internetowej Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pajęcznie.

Najlepsze newsy dnia:

    1. Magdalena Ogórek mówi, co popełniła. W tle wymienia kolosalne sumy i prosi o wsparcie
    2. Wicemarszałek Sejmu zakażona koronawirusem. Wiemy, w jakim jest stanie
    3. Lech Wałęsa może być wściekły. Informacje o jego żonie zwalają z nóg
    4. Niebywałe doniesienia o Jarosławie Kaczyńskim. Wyjawiła powód dlaczego jest kawalerem
    5. Milionerzy: Dostała niezwykle ciężkie i podchwytliwe pytanie za 40000 zł. Znacie poprawną odpowiedź?

Źródło: Nasze Miasto

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News