Media obiegła bardzo smuta wiadomość. Mieszkańcy na zawsze zachowają go w swoich sercach, miał 68 lat

Media obiegła bardzo smuta wiadomość. Mieszkańcy na zawsze zachowają go w swoich sercach, miał 68 lat Źródło: Pikio.pl

Ksiądz prałat zmarł w nocy z 1 na 2 września 2020 roku, miał 68 lat. Duchowny był niezwykle ceniony przez lokalną społeczność, wierni są wstrząśnięci jego nagłym odejściem. Polskie miasto pogrążyło się w żałobie.

Ksiądz odszedł nagle, zmarł w nocy z 1 na 2 września 2020 roku. Ceniony duchowny miał 68 lat, całe miasto pogrążyło się w żałobie. Wierni nie mogą uwierzyć w to, co się stało, śmierć prałata jest dla nich ogromnym ciosem.

Ksiądz prałat Stanisław Iłczyk nie żyje, miał 68 lat

Krajowe media przekazały wyjątkowo smutne wiadomości, nie żyje ksiądz Stanisław Iłczyk, w chwili śmierci miał 68 lat. Duchowny odszedł w nocy z 1 na 2 września 2020 roku w Częstochowie, gdzie przez wiele lat pełnił funkcję dyrektora Caritasu Archidiecezji Częstochowskiej.

Ksiądz Stanisław Iłczyk urodził się w 1952 roku w Wilgoszy w województwie świętokrzyskim, a święcenia kapłańskie przyjął w 14 maja 1978 roku z rąk bp. Stefana Bareły w katedrze częstochowskiej Świętej Rodziny. Oprócz stanowiska dyrektora lokalnego oddziału Caritasu, pełnił również funkcję proboszcza parafii pw. św. Wojciecha oraz był budowniczym Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ksiądz Stanisław Iłczyk pełnił m.in. funkcję dyrektora Caritasu Archidiecezji Częstochowskiej

Duchowny nauczał m.in. w Niższym oraz wyższym Seminarium Duchownym. Za rządów prałata Iłczyka, w Caritasie częstochowskim otwarto m.in. Poradnię Rozpoznawania Płodności. Swoją działalność inaugurowało również częstochowskie "okno życia". 

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła decyzja Agaty Dudy. Dłużej już nie mogła wytrzymać

2. Wiadomości od ministra zdrowia sfałszowane. Jest oficjalne oświadczenie

3. Wyciekła prawda o ojcu małej Madzi. Powalające, co zrobił po tragicznej śmierci córeczki

Ksiądz Stanisław Iłczyk był wyjątkowo cenionym członkiem lokalnej społeczności, a także Kościoła Katolickiego. W 2000 roku duchowny został mianowany Kapelanem Jego Świątobliwości, a w 2013 roku otrzymał godność kanonika gremialnego Kapituły Bazyliki Archikatedralnej Świętej Rodziny w Częstochowie. Z kolei w 2015 roku ks. Iłczyk został wybrany na dziekana Regionu Częstochowskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przytuliła męża na powitanie i natychmiast zrozumiała, że musi się rozwieść. Jeden szczegół zdradził najgorszą prawdę
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. W głowie się nie mieści. Mama dostała w szkole do podpisu oburzający dokument, każdy z rodziców go otrzymał
  4. Dobierają się do emerytur Polaków. Ujawniono, co się dzieje
  5. Tego jeszcze nie było. Sam obwołał się prezydentem, teraz chce aresztować Łukasza Szumowskiego

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News