Ksiądz molestował małe dziewczynki na wakacjach. Kuria "wyraża głęboki żal"

Ksiądz molestował małe dziewczynki na wakacjach. Kuria "wyraża głęboki żal" Źródło: Fot. Pixabay.com

Ksiądz Piotr R. został w 2011 roku oskarżony o molestowanie. Dziś nadal pracuje jako duchowny, a kuria "wyraża głęboki żal"

Ksiądz Piotr R. ze Świnoujścia w 2011 roku został oskarżony o molestowanie dwóch nieletnich. Do molestowania dwunastolatek miało dojść podczas wspólnie spędzanych wakacji. 

- W 2011 roku w sierpniu jeden z duchownych diecezji gliwickiej przemocą doprowadził siedemnastoletnią uczestniczkę wakacyjnego wyjazdu do poddania się innej czynności seksualnej oraz przetrzymywał ją w pokoju wbrew jej woli. Nadto ustalono, że wykorzystując stosunek zależności, dotykał inną z dziewcząt w miejsca intymne przebywającą na wyjeździe - informuje Joanna Smorczewska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Obie molestowane dziewczynki złożyły zeznania, z których jasno wynika, kto był sprawcą molestowania i jak do niego doszło. Ponieważ o całym zajściu dowiedziała się kuria, wobec księdza wszczęto postępowanie kanoniczne. Piotr R. do winy się nie przyznał, jednak decyzją kurii odsunięto go od pracy z dziećmi i młodzieżą. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sprawa księdza w rękach prokuratury.

Kuria dopiero po zakończeniu postępowania kanonicznego poinformowała prokuraturę o sprawie. Piotr R. usłyszał dwa zarzuty - wymuszenie czynności seksualnej i pozbawienia wolności. Ksiądz do winy się nie przyznał. Do sądu trafił wniosek prokuratora o tymczasowym aresztowaniu, lecz sąd oddalił wniosek. Oskarżonemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj grzeje: 1. Po wielu miesiącach rozłąki wrócił po psa. W tajemnicy zaszedł pod drzwi, gdy zwierzak wyszedł zaczęło się gorące powitanie

2. Znany aktor miał straszny wypadek. Jego auto wypadło z drogi, jest w ciężkim stanie

W poniedziałek pojawiło się oświadczenie kurii w Gliwicach odnośnie sprawy Piotra R., w którym wyraża "głęboki smutek i żal z powodu wydarzeń z udziałem duchownego". 

- Od początku ujawnienia sprawy działano zgodnie z obowiązującymi normami prawa, zaś zgłoszenie sprawy w Prokuraturze w październiku 2018 roku było efektem współpracy z organami wymiaru sprawiedliwości. W chwili obecnej Diecezja nadal współpracuje z Prokuraturą. Jednocześnie deklarujemy gotowość udzielenia pomocy osobom poszkodowanym - możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym na stronie kurii. 

Dziś ksiądz Piotr R., czekając na sprawę, nadal pełni służbę kapelana w szpitalu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tusk: Hejt i upokorzenie, to sposób na rządy obecnej władzy, a nie odosobnione przypadki
  2. Gwiazda Polsatu jest w CIĄŻY! Pokazała zdjęcie z zaokrąglonym brzuszkiem, co dalej z karierą?
  3. Żona przypadkiem odkryła, że jest na nagraniach w telefonie męża. Wylądował w więzieniu
  4. Zmarłą na raka babcię pochowali z telefonem. Po 3 latach odebrali SMS-a, treść wywołała poruszenie
  5. Gwiazda TVN pierwszy raz powiedziała o pogrzebie Piotra Staraka. Przekazała, co w najbliższych dniach planuje rodzina zmarłego

źródło: TVN24

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News