Były ksiądz. Jacek M. z zarzutami. Miał nawoływać do nienawiści

Były ksiądz. Jacek M. z zarzutami. Miał nawoływać do nienawiści Źródło: .

Były ksiądz Jacek M. usłyszał właśnie zarzuty za nawoływanie do nienawiści i znieważenie. Sprawa dotyczy wystąpienia mężczyzny podczas Dnia Niepodległości. Według prokuratury, namawiał do nienawiści.

Były ksiądz bez wątpienia jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci znanej opinii publicznej. Jacek M. został wydalony ze stanu kapłańskiego w 2016 roku, a po tym bardzo szybko stał się jednym z liderów wrocławskich narodowców. W Internecie można znaleźć jego liczne wypowiedzi, które w swoim czasie wzbudziły niemałe kontrowersje.

Teraz według "Gazety Wyborczej" zostały mu postawione zarzuty, chociaż jego sprawa prowadzona jest już od dawna. Jeszcze w ubiegłym roku prokuratura dysponowała materiałami, które w zupełności wystarczyłyby, aby postawić byłemu księdzu zarzuty. Wtedy zdecydowano jednak, że potrzebna jest opinia jeszcze jednego biegłego, który przeanalizuje wypowiedź Jacka M.

Były ksiądz usłyszał zarzuty

Jacek M. jest oskarżany o namawianie do nienawiści, a także znieważenie, do którego miało dojść w 2017 roku podczas jego wystąpienia z okazji święta niepodległości. Nie da się ukryć, że słowa byłego księdza w swoim czasie wzbudziły nie małe kontrowersje, a ich wydźwięk wydaje się wręcz oczywisty.

 - To, że synagogi mogą tutaj stać, na naszej polskiej ziemi, to, że Dutkiewicz i Żydzi mogą w nich się upajać talmudyczną nienawiścią, to jest tylko wynik naszej tolerancji, graniczącej z brakiem roztropności. Niech tego się dowiedzą: nasze ulice, nasze kamienice! (...) Bądźcie bezlitośni i radykalni w walce ze złem i talmudyzmem! - mówił Jacek M.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Teraz biegli nie mieli wątpliwości, że wypowiedź Jacka M. zawiera w sobie namawianie do nienawiści oraz znieważenie na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych. Były duchowny jest doskonale znany w środowisku narodowców.

Niektórzy mają nadzieję, że ta sprawa wiele udowodni: w Polsce nie ma miejsca na namawianie do nienawiści i szerzenia jej wśród społeczeństwa. Szczególnie ostatnie wydarzenia pokazały, że Polacy cały czas są bardzo mocno podzieleni, a to niestety nie prowadzi nigdy do niczego dobrego. Teraz Jackowi M. grozi do 3 lat więzienia, a według "Wyborczej" akt oskarżenia względem byłego księdza powinien wpłynąć do sądu do końca miesiąca.

  1. Lech Wałęsa ma powody do radości! Jeszcze nigdy nie był taki szczęśliwy! Gratulacje spływają do niego z całej Polski
  2. Nie żyje znany polski sportowiec. Zginął okrutną śmiercią. Osierocił czterech synów
  3. Elżbietę Zającównę uwielbiały miliony. Aktorka zniknęła, okazuje się, że jest nieuleczalnie chora
  4. Jak Michał Szpak mógł zrobić coś takiego Margaret? Wyciekły nieznane kulisy nagrywanych właśnie odcinków "The Voice of Poland"
  5. Żona Sławomira zapamięta te słowa do końca życia. Mąż zdradził co myśli o jej urodzie
  6. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce

źródło: Onet

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu