Pobity ks. Ziejewski obnażył kłamstwa TVP. Stacja zmanipulowała informacje o ataku w Kościele

Pobity ks. Ziejewski obnażył kłamstwa TVP. Stacja zmanipulowała informacje o ataku w Kościele Źródło: Screen / YouTube/ Dariusz Matecki

Ksiądz, który w niedzielę został pobity w Szczecinie, zdementował pogłoski o tym, że sprawcy chcieli odprawić homoseksualny ślub. Takie wiadomości podało w swoich materiałach TVP.

Ksiądz Aleksander Ziejewski, który padł w niedzielę ofiarą pobicia w zakrystii, zabrał głos w sprawie okoliczności zdarzenia. Od kilku dni krąży wersja, jakoby sprawcy chcieli odprawić w świątyni homoseksualny ślub. Kapłan zdementował jednak wiadomości, które podała TVP.

Ksiądz pobity w zakrystii. Według TVP powodem był homoseksualny ślub

Prawicowe media przekazywały informację, że napastnicy wtargnęli do zakrystii szczecińskiej Bazyliki św. Jana Chrzciciela i zażądali od księdza szat liturgicznych, ponieważ chcieli odprawić mszę. Z materiałów TVP wynikało, że celem agresorów było udzielenie homoseksualnego ślubu. Gdy kapłan odmówił przekazania szat, pobili jego i innego pracownika parafii. Ksiądz Ziejewski doznał dość poważnych obrażeń, niezbędna była interwencja chirurgiczna.

Przez kolejne dni po mediach krążyła wersja o homoseksualnym ślubie. Zdaniem niektórych świadków, których relacje przekazywano w "Wiadomościach TVP", agresorzy mieli mieć wręcz przygotowane obrączki. Wersja o homoseksualnych napastnikach zaczęła żyć swoim życiem - dziwnym trafem zbiegło się to w czasie z atakiem na uczestników Marszu Równości w Białymstoku. Tymczasem i prokuratura, i sam poszkodowany, zaprzeczają, że w napaści pojawił się jakikolwiek wątek LGBT.

Ksiądz dementuje pogłoski. "Niczego takiego nie słyszałem"

O tej wersji wydarzeń informował też szef portalu TVP INFO, Samuel Pereira na Twitterze

- Przypominam że działanie mężczyzn, którzy w Szczecinie zaatakowali księdza i kościelnego i afiszowali się jako #jestemzLGBT miało konkretne podłoże polityczne (zażądali homo 'ślubu')” - napisał Pereira w poście.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zaprzecza jej jednak sam poszkodowany. Ksiądz Aleksander Ziejewski przyznał w rozmowie z "Faktem", że incydent nie był w żaden sposób związany z żądaniami udzielenia homoseksualnego ślubu.

- Nie mogę tego potwierdzić, niczego takiego nie słyszałem - powiedział poszkodowany kapłan.

- Ale to ksiądz i kościelny, więc politycy lewicy nie uznali, że są to obywatele warci ich uwagi - napisał też Samuel Pereira. Pojawiły się bowiem zarzuty, że opozycja i media związane z jej środowiskiem, nie informowały należycie o tym haniebnym wydarzeniu. Jednak, jak wylicza portal Na Temat, relacje na żywo ze Szczecina stacja TVN przeprowadzała aż trzykrotnie.

Źródło: Twitter/ @SamPereira_

ZOBACZ TAKŻE:

  1.  Lech Wałęsa ma powody do radości! Jeszcze nigdy nie był taki szczęśliwy! Gratulacje spływają do niego z całej Polski
  2. Nie żyje znany polski sportowiec. Zginął okrutną śmiercią. Osierocił czterech synów
  3. Elżbietę Zającównę uwielbiały miliony. Aktorka zniknęła, okazuje się, że jest nieuleczalnie chora
  4. Jak Michał Szpak mógł zrobić coś takiego Margaret? Wyciekły nieznane kulisy nagrywanych właśnie odcinków "The Voice of Poland"
  5. Żona Sławomira zapamięta te słowa do końca życia. Mąż zdradził co myśli o jej urodzie
  6. Pies był uwiązany na łańcuchu przez 10 lat. Jego reakcja, gdy został uwolniony miażdży serce

Źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News