Ksiądz ujawnia. W Kościele robi się karierę "przez łóżko", niewiarygodne fakty

Ksiądz ujawnia. W Kościele robi się karierę "przez łóżko", niewiarygodne fakty Źródło: pixabay.com 12019

Ksiądz ujawnił w rozmowie z Faktem bardzo niewygodne informacje. Doniesienia zaskoczą niejednego, bowiem sam duchowny powiedział, że w Kościele karierę robi się "przez łóżko". Ciężko w to uwierzyć.

Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski specjalnie dla Faktu opowiedział o tym, jak duchowni w naszym kraju próbowali zyskać przychylność nuncjusza apostolskiego w Polsce.  swojej książce "Kościół ma być przezroczysty" opowiedział o najmroczniejszych sekretach Kościoła, o których nikt nie miał pojęcia. W rozmowie z Faktem wyjaśnił bardzo kontrowersyjną kwestię. 

Ksiądz ujawnił nieprawdopodobne fakty z Kościoła 

Dziennikarka portalu postanowiła odnieść się do jego książki: "Kościół ma być przezroczysty" i wprost zapytać, jak odnosi się do fragmentu o przeglądaniu materiałów dot. homoseksualnych duchownych, w których spore wrażenie robi liczba ich partnerów. W swojej książce Tadeusz Isakowicz przyznał, że "bywa, że w Kościele robi się karierę przez łóżko". Jego wyjaśnienia są nieprawdopodobne. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- To pewien skrót myślowy. Nie dzieje się tak wszędzie i nie zawsze, natomiast działa coś takiego jak "lawendowa mafia", czyli duchowni powiązani ze sobą na tle homoseksualnym. Ci ludzie popierają się wzajemnie, faworyzują swoich różnych kochanków, można powiedzieć, tuszują te sprawy. Lawendowa mafia szczególnie dała sobie znać, kiedy Benedykt XVI próbował reformować Kościół i de facto przegrał. Jego decyzje były bardzo słuszne, jednak nie dał rady. Kiedy byłem na studiach w Rzymie, po raz pierwszy usłyszałem to określenie - "lawendowa mafia" - mówił dla Faktu ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Kilkanaście pasażerów autokaru rannych, kłęby dymu. Trwa czarna seria na początek wakacji w Polsce

2. Przeżyli razem ponad pół wieku. Kiedy umierali, trzymali się za ręce

- Dlaczego mafia? Bo jeżeli ktokolwiek sprzeciwiałby się ich działaniom, mógłby ponieść konsekwencje. To jest sprawa, która wymaga radykalnych decyzji, odsuwania tych ludzi. To nie jest bardzo liczna grupa, ale bardzo wpływowa. [...] Wiele spraw było tuszowanych na poziomie Watykanu. Papież był wprowadzany w błąd przez "lawendową mafię" - dodał ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zasypiasz i niespodziewanie czujesz drgnięcie? Organizm wysyła ci ważny znak, musisz unikać spożywania 1 produktu, konsekwencje mogą być opłakane
  2. Tragiczne informacje potwierdziły się. 24-letni trener zmarł nagle, powody jego śmierci mrozi krew w żyłach
  3. Panna młoda zabroniła 14-letniej siostrze być druhną. Powód zwala z nóg, ręce opadają
  4. Mama zrobiła zdjęcie umierającej córce. Kilka miesięcy później spojrzała na nie i zamarła
  5. Maleńkie bliźniaczki spały, gdy rzucił się na nie pies. Mama nie była w stanie powstrzymać tragedii
  6. Nie mieści się w głowie, co właśnie zrobił Andrzej Duda. Tysiące Polaków nigdy mu nie zapomną

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News