Ksiądz Bolesław Lichnerowicz zmarł na COVID-19
Pixabay.com _Alicja_
Irmina Jach - 2 Stycznia 2021

Nie żyje uwielbiany ksiądz, odszedł w Nowy Rok. Przegrał długą walkę z chorobą

Ksiądz Bolesław Lichnerowicz z parafii pod wezwaniem św. Katarzyny w Brodnicy przegrał długą walkę z chorobą. Odszedł w Nowy Rok, miał 86 lat. Niech spoczywa w pokoju.

Ksiądz Bolesław Lichnerowicz odszedł w piątek 1 stycznia 2021 roku. Przez ostatnie dwa miesiące walczył z powikłaniami wywołanymi zakażeniem koronawirusem. O śmierci duchownego poinformowali dziennikarze portalu Czas Brodnicy.

Ksiądz Bolesław Lichnerowicz zmarł na COVID-19

Ksiądz Bolesław Lichnerowicz był wieloletnim proboszczem parafii pod wezwaniem św. Katarzyny, dziekanem dekanatu brodnickiego, a także kapelanem brodnickich żołnierzy i harcerzy. Niemal do końca życia pełnił posługę duszpasterską jako kapłan-rezydent.

Przyszedł na świat 25 lipca 1934 roku w podbrodnickiej wsi Cielęta, w rodzinie rolniczej. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Brodnicy. Po maturze zdecydował się na naukę w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie. Święcenia kapłańskie przyjął w 18 stycznia 1959 roku.

Był wikariuszem w parafiach w Smętowie Granicznym koło Starogardu Gdańskiego, Tczewie i Wąbrzeźnie. W 1970 roku został proboszczem w Książkach, a niemal dwie dekady później proboszczem parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy i dziekanem brodnickim.

Odpalał fajerwerki na środku ulicy. Chwilę później wydarzyła się największa tragediaOdpalał fajerwerki na środku ulicy. Chwilę później wydarzyła się największa tragediaCzytaj dalej

W 2004 roku mianowano go kapelanem 4. Pułku Chemicznego w Brodnicy w stopniu kapitana. W ostatnich latach życia był kapelanem honorowym. W lutym ubiegłego roku obchodził jubileusz 60-lecia kapłaństwa. W uroczystym nabożeństwie i późniejszej celebracji brało udział wielu gości honorowych.

W listopadzie okazało się, że emerytowany ksiądz jest zakażony koronawirusem. Został odtransportowany na oddział zakaźny szpitala w Brodnicy. Pozostali księża z parafii trafili na kwarantannę. Dwóch z nich otrzymało pozytywny wynik testu na obecność niebezpiecznego patogenu. Duchowni wrócili już do pracy.

Ksiądz Bolesław Lichnerowicz zakończył pobyt na oddziale covidowym po kilku tygodniach ze statusem ozdrowieńca. Niestety, choroba poważnie nadwyrężyła jego organizm, powodując liczne komplikacje. Pozostawał pod opieką zakładu pielęgnacyjno-opiekuńczego przy ulicy Stanisława Wyspiańskiego, gdzie zmarł.

Jak poinformowała toruńska diecezja, nabożeństwo pogrzebowe pod przewodnictwem biskupa Wiesława Śmigla odbędzie się we wtorek 5 stycznia o godz. 13:00 w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Brodnicy. Ksiądz spocznie na cmentarzu parafialnym.

Bliskim, przyjaciołom, współpracownikom oraz parafianom kapłana składamy najszczersze kondolencje. Jego śmierć to nieodżałowana strata.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Czas Brodnicy/Wirtualna Polska/Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News