Ksiądz zabiera głos w sprawie abp Głódzia
YouTube/Niezależny Serwis Wiadomości
- 1 Listopada 2019

Kolejny ksiądz zabiera głos ws arcybiskupa Głódzia. "To, co mówią, to nie są rzeczy wyssane z palca"

Ksiądz Adam Świeżyński z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego publicznie zajął stanowisko w kwestii oskarżeń, z jakimi spotkał się ostatnio abp Głódź. Duchowny nie ma żadnych wątpliwości, kościół musi zrozumieć, że najwyższy czas na zmiany i mobbing nie może być tolerowany - nawet ze strony najwyżej postawionych hierarchów.

Ksiądz Adam Świeżyński, profesor z Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego, w programie "Fakty po faktach" wypowiedział się na temat materiału dot. abp. Głódzia, który został ostatnio wyemitowany w "Czarno na białym". Doniesienia o poniżaniu, zastraszaniu i prześladowaniu podwładnych przez hierarchę nie budzą w nim żadnych wątpliwości - są jasnym sygnałem do tego, że w kościele muszą zajść konkretne zmiany.

Tata grobu nie ma20 lat po śmierci taty poszli na cmentarz i nie mogli uwierzyć własnym oczom, natychmiast sięgnęli po telefon. Przerażające odkrycieCzytaj dalej

Ksiądz Adam Świeżyński na temat abp. Głódzia

Zapytany o to, dlaczego teraz postanowił zająć stanowisko w sprawie, ksiądz Świeżyński przyznał, że najbardziej zależało mu na bezpieczeństwie poszkodowanych.

- Kluczową sprawą w tego typu sytuacjach jest dobro ludzi. Trzeba myśleć w kategoriach dobra ludzi, zwłaszcza tych, którzy są skrzywdzeni lub którzy czują się skrzywdzeni - powiedział w programie ks. Świeżyński.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Anna PrzybylskaWidok grobu Anny Przybylskiej odbiera mowę. Niebywałe, jeden dzień w rokuCzytaj dalej

Powiedział również, że co do oskarżeń wystosowanych pod adresem abp. Głódzia nie ma żadnych wątpliwości. Księża, którzy narzekali na złe traktowanie, to w większości jego znajomi i nie wątpi, że nie poświadczyliby nieprawdy.

- Wszystkich znam osobiście, oczywiście w różnym stopniu zażyłości. Znam ich na tyle, że wiem, że to, co mówią, to nie są rzeczy wyssane z palca, to nie jest nieprawda i wiem, że to nie jest atak systemowy na Kościół, to jest wyraz troski o Kościół - wytłumaczył ks. Świeżyński.

Wątpliwości budzi jedynie oświadczenie, w którym hierarchowie bronią abp Głódzia

Ksiądz Adam Świeżyński wypowiedział się też na temat oświadczenia, w którym garść duchownych, w większości bliskich współpracowników abp. Głódzia, nazwała materiał, jaki pojawił się w telewizji "jawnym atakiem na kościół". Jego zdaniem to znak zależności i próba "zaczarowania rzeczywistości".

Dzisiaj grzeje:

1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Jacek Rozenek przeszedł drugi udar. Lekarze nie mieli dla niego dobrych wieści

- Próbowałem zrozumieć, jakie motywy mogły kierować księżmi, którzy to podpisali. Na myśl przychodzi tylko jeden motyw - jakiegoś absolutnego poczucia zależności i obrony arcybiskupa za wszelką cenę, a być może również kwestia lęku - wyjaśnił ksiądz Świeżyński.

Duchowy nie ukrywa, że dla kapłanów, którzy poskarżyli się na złe traktowanie ze strony abp Głódzia to musi być bardzo trudny okres, zwłaszcza biorąc niepochlebne uwagi hierarchów pod ich adresem.

- Chodzi też o ich dobre imię. Myślę, że dla nich to jest bardzo trudna sytuacja, w której w oświadczeniu kurialnym, podpisanym również przez innych księży, zostają poniekąd nazwani kłamcami i [zostają] sprowadzeni do roli kogoś, kto zwalcza Kościół - powiedział w rozmowie z dziennikarzami ksiądz Adam Świeżyński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT
  2. 62-letnia gwiazda po wielu operacjach plastycznych pokazała się w bikini. Tylu zszokowanych fanów dawno świat nie widział
  3. Jeden mężczyzna i dwie panny młode. Historia tego zdjęcia rozdziera serca, nie mogli powstrzymać łez
  4. Najsmutniejszy pies jechał samotnie autobusem. Finał jego historii kruszy serca
  5. Zapłaciła 800 zł za wymarzony tort na wesele. Odebrała go i zaczęła płakać, reakcja cukierni powala na kolana

Paweł AdamowiczByliśmy dzisiaj na grobie Pawła Adamowicza. Widok jest po prostu smutny, mamy zdjęciaCzytaj dalej

źródło: tvn24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News