Prawda o Tymoteuszu Szydle ujrzała światło dzienne. Zdradzono dlaczego naprawdę podjął ostateczną decyzję

Prawda o Tymoteuszu Szydle ujrzała światło dzienne. Zdradzono dlaczego naprawdę podjął ostateczną decyzję Źródło: Łukasz Gagulski East News

Ksiądz Tymoteusz Szydło niedawno zdecydował się na porzucenie stanu duchownego. Jego decyzja odbiła się szerokim echem w krajowych mediach, głównie dlatego, że matką mężczyzny jest była premier, Beata Szydło. Prawda o powodach rezygnacji ujrzała światło dzienne. Wiadomo już, dlaczego były kapłan podjął ostateczną decyzję.

Ksiądz Tymoteusz Szydło, za sprawą znanego nazwiska, był jednym z najpopularniejszych polskich duchownych. Jego huczne święcenia, które odbyły się na Jasnej Górze, stały się swojego czasu najgłośniejszym tematem medialnym. W rozpoczęciu nowego rozdziału życia młodemu kapłanowi towarzyszyli kluczowi politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz dyrektor Radia Maryja, ojciec Tadeusz Rydzyk. Nikt nie spodziewał się tego, że zaledwie kilka miesięcy później syn byłej premier zdecyduje się na porzucenie sutanny.

Ksiądz Tymoteusz Szydło wyznał prawdę na temat swojej rezygnacji ze stanu duchownego

Ksiądz Tadeusz Szydło przyznawał, że zdaje sobie sprawę z tego, że popularność przyniosły mu media, które niemal natychmiast związały go z szeregami partii rządzącej. Wyznał jednak, że nigdy nie chciał być oceniany przez pryzmat stanowiska, które zajmowała jego matka, Beata Szydło. Niestety, trudno wyobrazić sobie inny scenariusz, patrząc na listę gości, którzy uczestniczyli w sakramencie święceń Tymoteusza Szydło. Mężczyzna szybko stał się osobą publiczną, dziennikarze interesowali się nie tylko jego karierą zawodową, ale także życiem prywatnym. Wkrótce media obiegła słynna teoria o kochance i potomku syna Beaty Szydło.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Partnerką Tymoteusza Szydło miała być rzekomo szesnastoletnia dziewczyna. Ksiądz nigdy nie zdecydował się na samodzielne zdementowanie tych plotek. W jego imieniu wypowiadał się natomiast mecenas, który stanowczo zaprzeczył, aby mężczyzna w najbliższym czasie planował posiadanie potomstwa. Plotki i domniemania na temat romansu miały przyczynić się do zrujnowania reputacji, co przyczyniło się do decyzji o złożeniu prośby o przeniesieniu syna Beaty Szydło do stanu świeckiego. Urlop, który miał pozwolić na przemyślenie dalszych działań, nie przyniósł oczekiwanego efektu. Niedawno były ksiądz postanowił odnieść się do sytuacji sprzed kilku miesięcy, publikując apel skierowany do opinii publicznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Zapadła decyzja. Wprowadzono obowiązkową kwarantannę dla części Polaków
2. Wiele osób nie miało pojęcia. Chodzi o ojca Beaty Szydło

3. Kobieta za namową lekarzy piła 3 litry wody dziennie przez miesiąc. Efekty okazały się spektakularne

- Z bólem przyznaję, że z czasem zacząłem tracić sens mojej posługi i coraz częściej nachodziły mnie myśli o odejściu ze stanu duchownego. Po głębszym namyśle postanowiłem jednak dać sobie jeszcze jedną szansę i poprosiłem o kilka miesięcy urlopu, by poukładać swoje życie duchowe. Uznałem, że będzie to uczciwe w stosunku do Wiernych, wobec których zawsze starałem się sprawować posługę szczerze i z przekonaniem - napisał w swoim oświadczeniu były ksiądz. 

Aktualnie niewiele wiadomo o życiu prywatnym Tymoteusza Szydło, mężczyzna po ogłoszeniu swojej decyzji zniknął z mediów. Jak przekazał ksiądz Mateusz Kierczak, dyrektor Centrum Informacyjno-Medialnego Diecezji Bielsko-Żywieckiej, ksiądz Szydło zapowiedział wszczęcie procedury uzyskania dyspensy od celibatu i zwolnienia z obowiązków kapłańskich, nie wiadomo jednak, czy ten proces został już rozpoczęty. Informacji na ten temat mógłby udzielić wyłącznie były ksiądz. Ten jednak najprawdopodobniej nie zamierza komentować swoich działań. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejna wpadka Filipa Chajzera. Na wizji padły niewybredne komentarze, widzowie mają już dość
  2. Piotr Żyła regularnie zdradzał Justynę? Celebrytka bezlitośnie oczerniła byłego męża na oczach całej Polski
  3. Widzowie TVN nie wierzyli własnym oczom. Wszystko poszło na żywo
  4. Był na grzybach, kiedy poczuł okropny odór. Natrafił na "palce diabła", zdjęcia błyskawicznie obiegły sieć
  5. Zdjęcie wszystko ujawniło, nie ma wątpliwości. Nikt nie wiedział o tajemnicy Szymona Majewskiego
  6. Widzowie oglądali program "Sędzia Anna Maria Wesołowska", ale nic nie podejrzewali. Właśnie ujawniono zatrważającą prawdę
  7. Wypłacając pieniądze z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Czekają duże zmiany przy wypłatach
  8. Porażające sceny w Biedronce, nie żyje 61-letni mężczyzna. Sklep od razu został zamknięty
  9. Dentysta aż zrobił zdjęcie. Wnętrze ust pacjentki budzi grozę, nie dla wrażliwych

Źródło: Dziennik Zachodni/Wprost

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News