"Ksenofobia" najczęściej wyszukiwanym słowem w 2016 roku

"Ksenofobia" najczęściej wyszukiwanym słowem w 2016 roku Źródło: źródło: pixabay.com

Jako, że zbliża się koniec roku, niektórzy biorą się już za jego podsumowanie. Zgodnie z tym trendem portal dictionary.com, który jest internetowym słownikiem z definicjami poszczególnych fraz, oświadczył już jakie słowo było najczęściej wyszukiwanym w 2016 roku.

Według redaktorów sieciowego słownika, wyraz "ksenofobia" jest zdecydowanym zwycięzcą pod względem popularności wyszukiwań na stronie dictionary.com. Użytkownicy portalu najchętniej czytali bowiem jej definicję, a ta oznacza "nienawiść wobec cudzoziemców, ludzi pochodzących z innych kultur lub obcych". Jak twierdzi ekipa portalu, wszystko za sprawą kryzysu imigracyjnego i aktualnych wydarzeń w polityce.

Mowa tu oczywiście o referendum w sprawie Brexitu czy kampanii wyborczej Donalda Trumpa. Tylko 24. czerwca, dzień po brytyjskim referendum dotyczącym wyjścia z UE, liczba wyszukiwań "ksenofobii" wzrosła o całe 1000%.

Obecny prezydent-elekt Stanów Zjednoczonych także odpowiedzialny jest za wzrost popularności słowa. Internauci częściej sprawdzali, co oznacza "ksenofobia", po kontrowersyjnych wypowiedziach miliardera. Po jego ostrych słowach zarzucano mu bowiem rasizm i ksenofobię właśnie.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: rmf24.pl pt

Następny artykuł