Budzący kontrowersje ks. Jacek Międlar postanowił przerwać milczenie narzucone na niego przez kościelne władze i założył oficjalny kanał na portalu YouTube. W swoim pierwszym videoblogu rozprawia na temat „liberalizmu katolickiego”.

Pierwszy raz głośno o ks. Jacku Międlarze zrobiło się za sprawą jego ostrych wystąpień podczas manifestacji antyimigranckich i Marszu Niepodległości. Duchowny związany jest również z Obozem Narodowo Radykalnym.

W reakcji na kontrowersje jakie wywoływały ostre wypowiedzi ks. Międlara, kościelne władze postanowiły nałożyć na niego zakaz wystąpień publicznych i udzielania się w sieci, w tym głównie na portalach społecznościowych.

Jak się okazuje, duchowny postanowił się zbuntować i założył oficjalny kanał na portalu YouTube, gdzie dzieli się swoimi poglądami. W pierwszym videoblogu rozprawia na temat liberalizmu, który niszczy – według duchownego – Kościół katolicki.

 – Trzy choroby, wzajemnie ze sobą połączone, niszczą Kościół od jego wnętrza. Zacznę dzisiaj od pierwszej, od tej najbardziej niebezpiecznej. Jest nią liberalizm – przekonuje ks. Międlar.

https://www.youtube.com/watch?v=j8zAOq1M2AE

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również