Dyrektor Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie ostro skrytykował politykę Angeli Merkel. Ksiądz Waldemar Cisło stwierdził, że „Niemcy już dostatecznie na świecie narozrabiały” a Europa „nie powinna iść tym torem”.

Zdaniem ks. Cisło odpowiedzialność za zamachy terrorystyczne ponoszą „frustraci” islamscy, którzy wychowali się w Europie. Ci mają wywodzić się zwłaszcza z drugiego i trzeciego pokolenia imigrantów.

„Nie jest sztuką otworzyć granice, nie jest sztuką wprowadzić ludzi i wychować sobie frustratów, bo drugie i trzecie pokolenie imigrantów to są frustraci, którzy dzisiaj mordują. Bardziej się obawiajmy tych neofitów islamskich, których wychowaliśmy w Europie niż tych, którzy przybywają z zewnątrz” – mówi Cisło.

Coraz częstsze zamachy ekstremistów w Europie mają być winą Zachodu. Według księdza, takie kraje jak Francja czy Wielka Brytania od lat pozwalają skrajnym islamistom na działanie w swoim kraju. Oskarżył także Angelę Merkel o „pchanie Europy w kolejną wojnę światową”.

„To jest ta krótkowzroczność i ślepota Europy, a po raz kolejny niektórzy mówią dość ostro, że pani Merkel pcha nas w kolejną wojnę światową”.

Organizacja księdza Cisło zajmuje się niesieniem pomocy uchodźcom w ich własnych krajach. Właśnie to ma być rozwiązaniem kryzysu emigracyjnego. Ksiądz podkreślił jeszcze, że w ogarniętych wojną krajach zostali ci najbiedniejsi. Jego zdaniem „bogaci dawno już wyjechali” i są teraz w Europie.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


źródło: tvn24.pl
pt

Zobacz również

ŹRÓDŁOtvn24.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.