Wczoraj informowaliśmy o coming outcie księdza Krzysztofa Charamy. Dzisiaj katolicki duchowny na zwołanej przez siebie konferencji przedstawił opinii publicznej swojego partnera. 

Ks. Charamsa jest sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej oraz funkcjonariuszem Kongregacji Nauki Wiary (byłej Świętej Inkwizycji). Jak ostatnio wyjawił mediom od 18 lat ukrywał swoją orientację i potajemnie żył w związku z mężczyzną.

Duchowny stwierdził, że związek z mężczyzną zrobił go lepszym duchownym, a jego kazania są głębsze i bardziej wartościowe. To pierwszy pracownik kurii rzymskiej, który przyznał się do bycia homoseksualistą, a jak sam twierdzi – kler jest w dużej mierze homoseksualny.

Charamsa na zwołanej przez siebie konferencji prasowej w jednej z rzymskich restauracji przedstawił mediom swojego partnera – Eduarda, z którym żyje w związku od wielu lat. Mężczyźni tuż przed rozpoczęciem konferencji uścisnęli się i ucałowali.

Na poczynania ks. Charamsy zareagował już Watykan, który postanowił, że duchowny z uwagi na jego orientację nie może być już pracownikiem kurii rzymskiej i być sekretarzem Międzynarodowej Komisji Teologicznej oraz funkcjonariuszem Kongregacji Nauki Wiary.

https://www.youtube.com/watch?v=arKKnn62czg

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: newsweek

...

Zobacz również