Mężczyźni w wieku od 47 do 49 lat próbowali zniszczyć muzułmańskie osiedle przy użyciu broni masowego rażenia. Członkowie grupy „Krzyżowcy” przygotowywali zamachy bombowe. Zostali zatrzymani przez policję w Kansas. 

Amerykańscy członkowie grupy „Krzyżowcy” z Kansas postanowili przeprowadzić na muzułmańskim osiedlu serię zamachów przy użyciu broni masowego rażenia. Za cel obrali sobie skupisko muzułmanów w miejscowości Garden City na zachodzie Kansas. Mieszka tam wielu imigrantów z Somalii, którzy gromadzą się wokół meczetu.

FBI otrzymało informacje o planowanym zamachu dzięki informatorowi, który uczestniczył w spotkaniach grupy „Krzyżowcy”. Mężczyźni planowali rozstawić 4 samochody wypełnione potężnymi ładunkami wybuchowymi i wysadzić je w środku muzułmańskiego osiedla. Następnie mieli sami wkroczyć do akcji i zacząć strzelać do pozostałych ludzi.

Według „Krzyżowców”, masakra dokonana na muzułmanach miała spowodować, że „ludzie się ockną”. Takie informacje można przeczytać w ich manifeście znalezionym w siedzibie grupy. Mężczyznom grozi nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

kansas1 kansas2

 Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

...

Zobacz również