Krzyżacy Danusia Grażyna Staniszewska grób
Screen Krzyżacy reż. Aleksander Ford
Joanna Szwalikowska - 2 Września 2020

W "Krzyżakach" zagrała Danusię. Niewiarygodne, jak dzisiaj wygląda grób Grażyny Staniszewskiej

Grażyna Staniszewska zagrała Danusię Jurandównę w filmie "Krzyżacy" w reżyserii Aleksandra Forda. To właśnie ta rola przyniosła jej największą popularność i sprawiła, ze widzowie pamiętają ją do dziś. Niewiarygodne, jak po latach wygląda grób aktorki.

Grażyna Staniszewska podczas swojej kariery aktorskiej największa popularność zdobyła, dzięki roli w filmie "Krzyżacy". Niestety paradoksalnie, to właśnie ta rola przekreśliła jej karierę, która zapowiadała się świetnie. Aktorka zmarła 4 marca 2018 roku, niewiarygodne, jak teraz wygląda jej grób. 

Szkoła, dramat dzieciStało się, uczniowie już w dramatycznej sytuacji. Doniesienia z kraju są niepokojąceCzytaj dalej

Grażyna Staniszewska zdobyła popularność dzięki roli w filmie "Krzyżacy". Jak po latach wygląda jej grób?

Grażyna Staniszewska urodziła się 23 lipca 1936 w Łodzi. W 1960 roku ukończyła studia na PWST w Warszawie. Na profesjonalnej scenie zadebiutowała w październiku tego samego roku. Później występowała w Teatrze Narodowym w Warszawie oraz w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Jej najbardziej znaną rolą, a jednocześnie przekleństwem była postać Danusi w "Krzyżakach". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dziewczynka miała dziwne zgrubienie na ręceRodzice zauważyli u 4-letniej córki dziwne zgrubienie na ręce. Lekarze zaczęli operować, nigdy wcześniej nie widzieli czegoś podobnegoCzytaj dalej

Aktorka miała wrodzony talent, zanim ukończyła studia, udało jej się zagrać w pięciu filmach, jak m.in. "Popiół i diament" Wajdy czy "Krzyż walecznych" Kutza. O rolę Danusi w filmie "Krzyżacy" nawet nie musiała się szczególnie ubiegać. To do niej się zgłoszono w tej sprawie. Aleksander Ford poszukiwał nowych oraz mało opatrzonych twarzy. 

- Danusia musiała mieć jakąś twarz, czyjąś sylwetkę. Użyczyłam jej swojej, i na tym właściwie kończył się mój aktorski wkład - mówiła aktorka. Mimo niewielkich trudności, praca na planie przebiegała jej dość łatwo. Ostatecznie film okazał się ogromnym przebojem. Do dziś miały go obejrzeć 33 miliony widzów. Niestety dla aktorów film okazał się przekleństwem. Oczekiwali świetlanej kariery, tymczasem drzwi do niej zostały zamknięte. 

- Wydawało się po premierze "Krzyżaków", że świat legł u naszych stóp. Lecz, jak to się często zdarza w aktorskim życiu, olbrzymia popularność obróciła się przeciw nam. Trudno uwierzyć, ale po filmie Forda nie dostałem już naprawdę interesującej roli. Podobnie było z Grażyną - wspominał filmowy Zbyszko z Bogdańca, czyli Mieczysław Kalenik. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ale Polacy dowiedzą się z opóźnieniem. Zadecydowano z dnia na dzień

2. Władze Wuhan biją na alarm. Sytuacja z początku pandemii się powtarza

3. Właśnie poinformowano przed chwilą. Nie żyje aż 20 osób

Grażyna Staniszewska po tej roli została nieco zapomniana przez wielki świat aktorski. Występowała już głównie w teatrze oraz zajęła się wychowaniem dzieci. Zmarła 4 marca 2018 roku i została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. W serwisie YouTube pojawił się film, w którym udokumentowano, jak obecnie wygląda jej grób. Mimo tego że była wielką i docenioną aktorką, jej nagrobek prezentuje się wyjątkowo skromnie. 

Źródło: YouTube Niezapomniani

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kochano go za ”Klan”, ”Plebanię”, ”Ojca Mateusza” i inne hity TVP. Właśnie dowiedzieliśmy się o jego śmierci
  2. Była ikoną TVP, wiodła życie jak w bajce. Najnowsze doniesienia są bardziej niż przykre
  3. Decyzja została podjęta, nie ma już odwrotu. Minister podpisał dokument, wielka zmiana już od dziś
  4. Michał Wiśniewski wyniszczany przez ciężką chorobę. Walczy już tylko dla rodziny
  5. Popularna aktorka znana z "Tańca z gwiazdami" przekazała fatalne wieści. Jest zbulwersowana

Klan, śmierci gwiazdFatum ciąży nad TVP. Czarna seria śmierci aktorów z "Klanu"Czytaj dalej

Źródło: YouTube, Interia, Wikipedia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News