Wiadomo dlaczego naprawdę Ziemiec odszedł z Wiadomości. Nie mógł tego wytrzymać

Wiadomo dlaczego naprawdę Ziemiec odszedł z Wiadomości. Nie mógł tego wytrzymać Źródło: youtube/plotka24h

Krzysztof Ziemiec odchodzi z "Wiadomości" TVP - taka informacja obiegła wczoraj polskie media. Dziś wiemy już, co było przyczyną decyzji dziennikarza. Pojawiła się opinia, że nie mógł wytrzymać atmosfery w studio. Czy te spekulacje się potwierdzą?

Krzysztof Ziemiec był przez wiele lat jedną z czołowych postaci "Wiadomości". Jego decyzja o odejściu wywołała lawinę zapytań, o przyczynę tak nagłego odejścia. Teraz wiemy, że jednym z głównych powodów była fala nienawistnych komentarzy i gróźb pod jego adresem. Dziennikarz padł w ostatnim czasie ofiarą nieprawdopodobnego strumienia nienawiści wylewanego przez pewne środowiska na pracowników Telewizji Polskiej, w tym i Krzysztofa Ziemca. Jednak jako dziennikarz musi się liczyć również ze skrajną, czasem niestety nawet agresywną krytyką i zapewne to by nie wywołało takich skutków, gdyby nie to, że fala hejtu dosięgnęła także jego rodzinę.

Krzysztof Ziemiec pod wulgarną krytyką

W ostatnim czasie nieustannie nasilające się ataki pod adresem dziennikarzy TVP sprawiły, że dziennikarz Krzysztof Ziemiec zdecydował się oddać stanowisko prowadzącego "Wiadomości". Według nieoficjalnych informacji najważniejszym powodem, który przeważył na tej decyzji był fakt, że fala brutalnego hejtu dotknęła jego rodzinę. Dziennikarz miał zdecydować się na ten krok, by oszczędzić jej tych właśnie ataków, które pośrednio trafiały w jego najbliższych. To musiało być bardzo ciężkie dla jednego z czołowych prowadzących TVP. Pojawiają się głosy, że w związku z agresywną nagonką doszło do incydentu z udziałem jego dzieci. Ponadto zarówno do Ziemca jak i innych dziennikarzy Telewizji Publicznej zaczęły trafiać zarówno na adres mailowy jak i prywatny, liczne wulgarne listy, nawet takie, w których wyraźnie grożono im śmiercią.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM Musiało to być podwójnie trudne dla dziennikarza, zwłaszcza że jego przygoda z "Wiadomościami" rozpoczęła się w jeszcze 2004 roku. Ostatni program prowadził w dniu zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Jednak dobro rodziny jest w takiej sytuacji najważniejsze.

Co teraz stanie się z dziennikarzem? Ziemiec zostanie w TVP

Wiadomo już, że rezygnacja ze stanowiska prowadzącego "Wiadomości" nie wiąże się z odejściem ze stacji. Krzysztof Ziemiec najprawdopodobniej zostanie nowym prowadzącym "Teleexpressu", programu cieszącego się również ogromną popularnością, choć emitowanego w słabszym czasie antenowym. Ostatnie wydarzenia pokazują wyraźnie, że w ekipie Telewizji Polskiej dzieje się coś niepokojącego. Poczynając od niezrozumiałego dla większości opinii publicznej zawieszenie Michała Rachonia, przez atak na Magdalenie Ogórek, kończąc na odejściu Krzysztofa Ziemca. Czy to początek drastycznych zmian w telewizji publicznej? Wiadomo już, że Krzysztofa Ziemca na stanowisku prowadzącego zastąpi Edyta Lewandowska. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL
  1. Już niedługo kupimy niedrogi i skuteczny lek na raka? Naukowcy są bliscy przełomu
  2. Ludzie byli przerażeni! Bez skrupułów wrzucił swojego psa do lodowatego morza
  3. Skandal! Pieniądze podatników na saunę i solarium dla sędziów
  4. Jaka fryzura odmładza po 50? Inspiracje dla dojrzałych kobiet
  5. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
źródło: W Polityce Następny artykuł