Krzysztof Zanussi kieruje sprawę do sądu
wikipedia
Oktawian Góral - 22 Maja 2020

Krzysztof Zanussi zapowiada odważne kroki. Reżyser jest zbulwersowany

Krzysztof Zanussi to polski reżyser i twórca telewizyjny. Jego filmy przyciągały do kin rzesze widzów zarówno w Polsce, jak i za granicą. O artyście znów zrobiło się głośno za sprawą filmu, który kilka dni temu miał swoją premierę. Zanussi jest zbulwersowany i zapowiada podjęcie odważnych kroków.

Krzysztof Zanussi jest zbulwersowany zachowaniem Sylwestra Latkowskiego, zarzucając drugiemu reżyserowi nieuczciwość oraz manipulację faktami. Zanussi zapowiada podjęcie zdecydowanych kroków, aby ochronić swoje dobre imię. Wokół sprawy Latkowskiego zaczyna gromadzić się coraz szersze grono osób, które czują się poszkodowane przez twórcę.

Krzysztof Zanussi zabrał głos w sprawie filmu pt. "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego. Obraz zrealizowany dla Telewizji Polskiej porusza wątek wykorzystywania seksualnego nieletnich w sopockich klubach: Zatoka Sztuki oraz Dream Club. Dzieło jest rodzajem polemiki z braćmi Sekielskimi, którzy zrealizowali dwa filmy o pedofilii w Kościele katolickim.

Czereśnie - ceny zwalają z nógCzereśnie zawitały na bazarach, ale cena zwala z nóg. Droższe niż najlepsze mięsoCzytaj dalej

"Nic się nie stało" to film bazujący na wydarzeniach z 2015 roku, gdy doszło do samobójstwa 14-letniej wówczas Anaid. Dziewczynka była wykorzystywana seksualnie. Do molestowania miało dochodzić w nadmorskich klubach, a ekskluzywni klienci mieli pozyskiwać nieletnich od Krzysztofa W., pseudonim "Krystek".

Krzysztof Zanussi jako kolejny komentuje

"Nic się nie stało" jest coraz szerzej komentowany w polskiej opinii publicznej. Niestety, obraz zamiast skłaniać do refleksji nad tym, jak zapobiegać zjawisku pedofilii, wywołuje skandale związane z bezpodstawnym wykorzystaniem wizerunku - jak w przypadku Blanki Lipińskiej czy pomówień ze strony reżysera. jak mówi Jarosław Majdan. Film wywołał także gorącą dyskusję wśród publicystów, a stanowisko w tej sprawie zajął prezydent Sopotu.

DALSZA CZĘŚĆ ARTYKUŁU POD GALERIĄ

PRL - najlepsze zabawy dzieciPrzypominamy najlepsze zabawy dzieci z czasów PRL-u. Współcześni rodzice dostają apopleksji na samą myślCzytaj dalej

Do grona osób, które komentują film Sylwestra Latkowskiego dołączył reżyser Krzysztof Zanussi. Twórca telewizyjny jest głęboko zbulwersowany tym, co miało miejsce na antenie TVP po projekcji dokumentu "Nic się nie stało". Według Zanussiego jego nazwisko zostało bezpodstawnie przytoczone w kontekście dyskusji o pedofilii.

Artysta zapowiada podjęcie działań w tej sprawie. W oświadczeniu możemy przeczytać także, że Zanussi kieruje sprawę na drogę sądową. Będzie przed obliczem sądu ubiegał się o ochronę dobrego imienia.

Dzisiaj grzeje:
1. Niewyobrażalna tragedia, rozbił się samolot ze 100 pasażerami na pokładzie. Wokół lotniska płoną domy, fatalne wiadomości zza granicy
2. Zdjęcie pielęgniarki bez ubrań obiegło cały świat. Teraz wyszło na jaw, co stoi za jej strojem

- Przywołanie mojego nazwiska w kontekście spraw poruszanych przez Sylwestra Latkowskiego nie miało żadnych podstaw w stanie faktycznym i stanowiło pomówienie. (...) Informuję, że w związku z fałszywymi oskarżeniami wobec mojej osoby sformułowanymi przez Sylwestra Latkowskiego (...) podejmę stosowne kroki prawne mające na celu ochronę moich dóbr osobistych (...) - czytamy w oświadczeniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Używasz płynu do dezynfekcji? Unikaj błędu, który czyni go nieskutecznym
  2. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  3. Borys Szyc ujawnił treść prywatnych wiadomości. Wspomina Annę Przybylską, mocne słowa
  4. Szukał nowego pupila, wszedł na stronę schroniska. Zobaczył zdjęcie i pobladł, natychmiast chwycił za telefon
  5. W polskim mięsie wyryto niebezpieczną bakterię. Nadaje się tylko do utylizacji, nie wolno go jeść
  6. Dniówka za pracę przy zbiorze truskawek jest astronomiczna. Niestety, Polacy nie chcą iść do pracy w polu

Gotowanie składnik dodawany do zupyPolacy masowo dodają ją do zup. Popełniają błąd, skład przyprawia o palpitacjeCzytaj dalej

Źródło: Gazeta pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News