Polityk PiS potrącił nastolatka! Nie straci mandatu

Polityk PiS potrącił nastolatka! Nie straci mandatu Źródło: fot. youtube.com/innatelewizja

Na początku tego roku polityk Prawa i Sprawiedliwości poważnie potrącił przechodzącego przez pasy nastolatka. Ciągnąca się od tego momentu sprawa właśnie się zakończyła. Krzysztof Waligórski nie straci mandatu.

Do zdarzenia doszło 12 lutego. Pabianicki radny jechał z Konstantynowa Łódzkiego do Pabianic na organizowaną przez miejscowe Prawo i Sprawiedliwość akcję informacyjną dla mieszkańców. Około godziny 15:00 na skrzyżowaniu ul. Partyzanckiej i Konstantynowskiej Krzysztof Waligóra potrącił miejscowego ucznia, który znajdował się na pasach. 15-latek w wyniku zderzenia z pojazdem stracił przytomność, doznał urazu nogi i wstrząśnienia mózgu, po czym został przetransportowany do szpitala. Sprawa trafiła na policję i do prokuratury. W tamtym momencie politykowi groziło do trzech lat pozbawienia wolności. Po miesiącach śledztwa, prokuratura postanowiła jednak o umorzeniu śledztwa w kierunku umieszczenia radnego w zakładzie karnym.

Krzysztof Waligórski nie straci mandatu

Jak wynika z relacji świadków zdarzenia, zarówno kierowca, jak i pieszy mieli w momencie zdarzenia zielone światło. W takiej sytuacji jednak pierwszeństwo należało się 15-latkowi. Śledztwo umorzono, gdyż młodzieniec został wypisany ze szpitala wcześniej niż po siedmiu dniach od przyjęcia. W związku z tym sprawa przestała być kwalifikowana jako wypadek, a możliwe konsekwencje, z którymi zmierzyć musi się Krzysztof Waligórski, uległy zmianie. Decyzją prokuratury polityk PiS musi teraz wypłacić grzywnę w wysokości 500 złotych. Nie utraci również mandatu radnego Pabianic. W kontekście zderzenia warto również pamiętać, po co Krzysztof Waligórski jechał do Pabianic. Organizowane przez PiS spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa na drogach i rozdawano na nim specjalne odblaski, dzięki którym piesi są lepiej widoczni dla kierowców, szczególnie wieczorem i w nocy. - Początkowo sprawa trafiła do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego jako wypadek. Ze względu na obrażenia nastolatka poniżej 7 dni, prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie wypadku i przesłała do naszej komendy materiały w kierunku wykroczenia. Więc sprawca odpowie za wykroczenie - podkomisarz Joanna Szczęsna z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Przełomowe stanowisko komisji smoleńskiej. Putin dostanie szału
  2. Małgorzata Wassermann bierze się za Tuska! Druzgocąca decyzja
  3. Niewiarygodne! Odcięli mu głowę, a on PRZEŻYŁ
  4. Jaki depilator wybrać? Wszystko co powinnaś wiedzieć
źródło: natemat.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News