Na początku tego roku polityk Prawa i Sprawiedliwości poważnie potrącił przechodzącego przez pasy nastolatka. Ciągnąca się od tego momentu sprawa właśnie się zakończyła. Krzysztof Waligórski nie straci mandatu.

Do zdarzenia doszło 12 lutego. Pabianicki radny jechał z Konstantynowa Łódzkiego do Pabianic na organizowaną przez miejscowe Prawo i Sprawiedliwość akcję informacyjną dla mieszkańców.

Około godziny 15:00 na skrzyżowaniu ul. Partyzanckiej i Konstantynowskiej Krzysztof Waligóra potrącił miejscowego ucznia, który znajdował się na pasach. 15-latek w wyniku zderzenia z pojazdem stracił przytomność, doznał urazu nogi i wstrząśnienia mózgu, po czym został przetransportowany do szpitala.

Sprawa trafiła na policję i do prokuratury. W tamtym momencie politykowi groziło do trzech lat pozbawienia wolności. Po miesiącach śledztwa, prokuratura postanowiła jednak o umorzeniu śledztwa w kierunku umieszczenia radnego w zakładzie karnym.

Krzysztof Waligórski nie straci mandatu

Jak wynika z relacji świadków zdarzenia, zarówno kierowca, jak i pieszy mieli w momencie zdarzenia zielone światło. W takiej sytuacji jednak pierwszeństwo należało się 15-latkowi.

Śledztwo umorzono, gdyż młodzieniec został wypisany ze szpitala wcześniej niż po siedmiu dniach od przyjęcia. W związku z tym sprawa przestała być kwalifikowana jako wypadek, a możliwe konsekwencje, z którymi zmierzyć musi się Krzysztof Waligórski, uległy zmianie.

Decyzją prokuratury polityk PiS musi teraz wypłacić grzywnę w wysokości 500 złotych. Nie utraci również mandatu radnego Pabianic. W kontekście zderzenia warto również pamiętać, po co Krzysztof Waligórski jechał do Pabianic. Organizowane przez PiS spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa na drogach i rozdawano na nim specjalne odblaski, dzięki którym piesi są lepiej widoczni dla kierowców, szczególnie wieczorem i w nocy.

– Początkowo sprawa trafiła do Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego jako wypadek. Ze względu na obrażenia nastolatka poniżej 7 dni, prokuratura umorzyła dochodzenie w sprawie wypadku i przesłała do naszej komendy materiały w kierunku wykroczenia. Więc sprawca odpowie za wykroczenie – podkomisarz Joanna Szczęsna z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach.

Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe stanowisko komisji smoleńskiej. Putin dostanie szału
  2. Małgorzata Wassermann bierze się za Tuska! Druzgocąca decyzja
  3. Niewiarygodne! Odcięli mu głowę, a on PRZEŻYŁ
  4. Jaki depilator wybrać? Wszystko co powinnaś wiedzieć

Czy radny powinien stracić mandat?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dlaczego Tuskowi ulżyło po śmierci ojca? Rodzinne sekrety polityków [ZDJĘCIA]


100 lat, panie prezesie! 69 najlepszych MEMÓW na 69. urodziny Jarosława Kaczyńskiego

źródło: natemat.pl