Krzysztof Stanowski: Jeśli konie nie będą wozić ludzi w dorożkach, to zostaną zabite

Krzysztof Stanowski: Jeśli konie nie będą wozić ludzi w dorożkach, to zostaną zabite

Krzysztof Stanowski na swoim portalu poruszył bardzo drażliwy temat, który u wielu osób wywołuje jednoznacznie negatywne reakcje. Jednak dziennikarz podszedł do niego z zupełnie innej strony niż zazwyczaj robi się to w Internecie.

Krzysztof Stanowski na łamach portalu, którego jest właścicielem, zamieścił tekst dotyczący ogólnego traktowania zwierząt przez ludzi, ale skupił się przede wszystkim na własnych przemyśleniach oraz obserwacjach. Za doskonały przykład posłużyła mu również sytuacja z życia, w której przedstawił zarówno swoje stanowisko, jak i osób, które zaczęły go wprost krytykować.

Krzysztof Stanowski o losie koni

Temat koni, które ciągnął furmanki do niektórych z najpopularniejszych punktów turystycznych w naszych górach, od dłuższego czasu wraca do polskich mediów. Od kilku lat, kiedy zaczyna się sezon urlopowy i w polskie góry wyjeżdżają kolejne fale turystów, ponownie słyszymy o męczarniach, jakie przeżywają konie pociągowe zaprzęgnięte do furmanek.

Oczywiście nie da się ukryć, że zwierzęta często są wykorzystywane ponad swoje możliwości, a także popędzane przez przewoźnika za pomocą bata. Nie ulega wątpliwości, że takie rzeczy nie powinny mieć miejsca, ale dziennikarz podszedł do nich z zupełnie innej strony, niż jest nam to prezentowane.

Po pierwsze Stanowski zaznaczył, że sam korzystał już nie raz z takiej usługi z takich czy to innych powodów. Co więcej, chwalił się tym w swoich mediach społecznościowych, co wywoływał prawdziwą burzę w komentarzach. Jednak dziennikarz w swoim tekście zwraca na jedną bardzo ważną kwestię, a mianowicie to, co się stanie z tymi końmi, kiedy nagle zabraknie klientów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Wersja dla naiwniaków jest taka, że wesoło biegałyby po łąkach, a baca co wieczór gwizdem przywoływałby je do siebie, by je nakarmić i napoić. Ale wersja dla racjonalistów jest trochę inna: baca policzyłby, że kilogram konia sprzeda za trzy złote, przemnożyłby sobie to i uznał, że utrzymywanie konia nie ma najmniejszego sensu i lepiej jeździć taksówką - pisze Krzysztof Stanowski.

Ciężko nie przyznać w tym wypadku Stanowskiemu racji, jednak mimo to niektórzy internauci uważają, że zmuszanie zwierząt do pracy jest gorsze niż ich zabicie. Mimo to sam Stanowski nie podziela ich zdania, a tekst, który zamieścił, wywołał gigantyczną burzę, która bez wątpienia tak szybko się nie uspokoi, chociaż wiele osób opowiedziało się po stronie dziennikarza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa zdradziła całą PRAWDĘ o Lechu. Polacy będą WŚCIEKLI!
  2. Edyta Herbuś pokazała intymne zdjęcie z partnerem. Fani nie mogą uwierzyć, że wrzuciła TO do internetu
  3. Oficjalne: Tysiące emerytów nie dostanie "trzynastki"! Chodzi o ludzi, którzy spełniają jeden warunek
  4. Cały świat czeka na poród Meghan Markle. Wróżka miała wizję, która wmurowała Brytyjczyków
  5. Nie żyje najgorszy zwyrodnialec naszych czasów. Kanibal-pedofil z 12-latką smażył ludzi na patelni
  6. Z ostatniej chwili: Rząd przedłuży rok szkolny. Będzie "ustawa maturalna"

źródło: Weszło

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News