Krzysztof Sadowski wydał oświadczenie. Odniósł się do oskarżeń o pedofilię

Krzysztof Sadowski wydał oświadczenie. Odniósł się do oskarżeń o pedofilię Źródło: Wikimedia Commons/Henryk Kotowski

Krzysztof Sadowski w ostatnim czasie został oskarżony o pedofilię przez znanego dziennikarza śledczego. W końcu słynny muzyk postanowił osobiście odnieść się do zarzutów, które przypisywane są mu w mediach.

Krzysztof Sadowski to zasłużony dla polskiego jazzu muzyk. Był jednym z współtwórców programu "Tęczowy Music Box", w którym brały udział dzieci. Po wielu latach od zakończenia emisji programu, Sadowskiego oskarżono o pedofilię. W mediach rozpętywała się coraz większa burza, a sam muzyk postanowił w końcu udzielić komentarza w tej kontrowersyjnej sprawie.

Krzysztof Sadowski oskarżony o pedofilię

Dziennikarz Mariusz Zielke ujawnił, że legendarny jazzman rzekomo ma na sumieniu czyny pedofilskie. Według autora artysta gwałcił i molestował nieletnie uczestniczki programu "Tęczowy Music Box", "Co jest grane" oraz członkinie zespołu "Tęcza". Przestępstwo do prokuratury wniosły dwie kobiety, które w latach 97-99 miały być wykorzystywane przez Sadowskiego.

- Kobiety zostały przesłuchane przez sąd z udziałem biegłego psychologa. Śledztwo jest prowadzone w sprawie, czyli nie ma w tej chwili jeszcze nikt zarzutów - informowała przedstawicielka prokuratury okręgowej w Warszawie. W końcu do sprawy odniósł się i sam oskarżony.

Krzysztof Sadowski wydaje oficjalne oświadczenie. Uważa, że nagonka na niego to zemsta

Teraz do sprawy odniósł się sam muzyk. 

- Wszystkie pojawiające się na mój temat rewelacje oparte są na pomówieniach jednej osoby, której personaliów nie ujawnię, nie chcąc jej zaszkodzić. [...] Niestety, w ubiegłym roku osoba ta poprosiła mnie o przekazanie jej dużej kwoty pieniędzy, które miały posłużyć jej ułożeniu sobie życia. Nie będąc w stanie spełnić tej prośby, ale też mając poczucie nadużycia naszej przyjaźni - odmówiłem. [...] zerwała kontakty z nami i skierowała przeciwko mnie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa - poinformował muzyk w oficjalnym oświadczeniu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto muzyk potwierdził, że wciąż nie zostały sformułowane zarzuty. Sam nie został jeszcze w tej sprawie przesłuchany, wiadomo jedynie tyle, że przesłuchiwano żonę muzyka. Sadowski powiedział także, że przed opublikowaniem rewelacji o skandalu pedofilskim nikt się nie pytał go o przedstawienie swojej wersji wydarzeń. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Gdy zobaczył, co jego pies wyjął z wody długo nie mógł się otrząsnąć. Przyniósł to w pysku
2. 500 plus dla emerytów jeszcze w tym roku! Warto pospieszyć się ze złożeniem wniosku

- Jestem osobą w podeszłym wieku i złym stanie zdrowia. Kierowane wobec mnie publicznie oszczerstwa dodatkowo ten stan pogarszają, podważając mój dorobek zawodowy i artystyczny oraz godząc w moje dobre imię. Przede wszystkim jednak sprawa ta odbija się fatalnie na mojej rodzinie, krzywdząc moją żonę i córkę. Staliśmy się obiektem bezpośrednich ataków ze strony obcych nam osób, godzących w naszą prywatność i poczucie bezpieczeństwa - skwitował muzyk.

NAJLEPSZE NEWSY DNIA:

  1. Uwielbiany gwiazdor TVN miał wypadek. Opublikował nagranie prosto ze szpitala. Fani zdruzgotani
  2. Lech Wałęsa walczy z nieuleczalną chorobą, na która co sześć sekund zabija człowieka. Prezydent opowiedział o swoich zmaganiach
  3. Nigdy więcej nie położysz tego na chleb. UOKIK ostrzega, kobietę aż zmroziło, gdy poznała skład produktu
  4. Dopiero po wypadku na jaw wyszła prawda o jej mężu. Żona w zemście miała ochotę odłączyć mu aparaturę w szpitalu
  5. Przyjaciółka Leppera naprawdę ma już tyle lat? Oczy wychodzą z orbit jak teraz wygląda Renata Beger

Źródło: TVP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News