Krzysztof Piątek ma problem. Fatalna seria polskiego napastnika trwa

Krzysztof Piątek ma problem. Fatalna seria polskiego napastnika trwa Źródło: YouTube - Foot Truck

Krzysztof Piątek wciąż nie potrafi przełamać katastrofalnej serii, która trwa już od dłuższego czasu. Napastnik reprezentacji Polski nie potrafi strzelić gola w kolejnym ligowym spotkaniu, choć jeszcze niedawno mówiło się o jego fantastycznej formie. Być może niedługo przyjdzie czas na poważne zmiany.

Krzysztof Piątek wciąż ma pewne miejsce w składzie Milanu, który nadal walczy o grę w Lidze Mistrzów. Wiele wskazuje na to, że drużyna ostatecznie nie wywalczy upragnionego celu, bo dała się na finiszu przegonić Atalancie. W tej sytuacji pracę najprawdopodobniej straci Gennaro Gattuso, włoski trener, którego jedynym celem na ten sezon było zajęcie miejsca w pierwszej czwórce. Celem, który najprawdopodobniej nie zostanie zrealizowany.

Wszystko przez fatalną formę zespołu, na którą składa się gorsza dyspozycja wszystkich występujących w nim zawodników. Wyjątkiem nie jest Krzysztof Piątek. Polak nie prezentuje się najlepiej w ciągu ostatnich kilku tygodni, ma problemy z przełamaniem defensywy kolejnych rywali, w związku z czym mówi się o nim nieco mniej, niż na początku sezonu.

Krzysztof Piątek ma problemy z dyspozycją strzelecką

Początek w Milanie zdecydowanie był dla polskiego napastnika wyśmienity. Koledzy tworzyli mu kolejne okazje strzeleckie, które były snajper Cracovii z łatwością wykorzystywał, lecz po czasie pogorszyły się nie tylko wyniki zespołu, ale również forma Polaka. Przestaliśmy oglądać nagłówki o jego kolejnych trafieniach, co zaczęło niepokoić kibiców.

Trener Gattuso niezmiennie twierdził jednak, że w dalszym ciągu zamierza stawiać na Polaka. Od kilku spotkań napastnik robi wszystko, by w końcu pokonać golkipera przeciwników, jednak niezmiennie udaje się to jego kolegom. Całe szczęście, że włoski trener docenia udział Polaka w bramkowych akcjach rossonerich.

Krzysztof Piątek cieszy się zaufaniem trenera

Trudno dziwić się, że Piątek może liczyć na zaufanie Gattuso. Polak wielokrotnie ratował jego posadę w spotkaniach, gdy Milan miał spore problemy. Wówczas nie brakowało słów pochwał kierowanych do Polaka, dlatego nie może brakować ich również teraz, gdy zawodnikowi występującemu niegdyś w Ekstraklasie przydarzyła się obniżka formy.

Następny artykuł