Piątek lepszy od Lewandowskiego? "Notuje lepszy start"

Piątek lepszy od Lewandowskiego? "Notuje lepszy start" Źródło: Fot. YouTube/Przegląd Sportowy

Krzysztof Piątek zachwycił kibiców piłki nożnej z całego świata swymi występami w barwach włoskiego A.C. Milan. Dziś zawodnik jest więc oceniany nawet lepiej od Roberta Lewandowskiego u startu kariery poza polską Ekstraklasą. Czy 23-latek rzeczywiście ma szansę na zbudowanie sobie doskonalszej marki niż jego starszy kolega?

Krzysztof Piątek rozpoczął grę poza granicami Polski w sezonie 2018–2019. Jego transfer do Genoa CFC kosztował wówczas 4 mln euro. W 19 meczach udało mu się strzelić aż 13 (!) bramek, co jedynie otworzyło mu drzwi do jeszcze większej kariery w świecie włoskiej piłki nożnej.

Krzysztof Piątek lepszy od Roberta Lewandowskiego?

Oficjalnie Krzysztof Piątek został zawodnikiem A.C. Milan 23 stycznia 2019 roku. Jego obecny kontrakt potrwa do 30 czerwca 2023 roku, więc ponad 4 lata. Przy transferze zawodnik pobił imponujący rekord, stając się najdroższym polskim piłkarzem w historii. Klub z Mediolanu musiał zapłacić za niego aż 35 mln euro. Decyzja o zakupie Piątka rzeczywiście opłaciła się potędze z Serie A. W pierwszych pięciu spotkaniach udało mu się zdobyć aż 6 bardzo ważnych dla drużyny bramek. Miejscowi kibice szybko zakochali się w grze 23-latka, niejednokrotnie nazywając go boiskowym geniuszem i prawdziwym objawieniem dyscypliny. - On jest jak niemowlak, tylko zamiast "mama, mama, mama", powtarza "gol, gol, gol" - powiedział o Piątku sam Gennaro Gattuso, trenujący A.C. Milan. Rzeczywiście wiara szkoleniowca oraz jego zaufanie wobec polskiego zawodnika bez wątpienia przydały się zarówno drużynie, jak i samemu Piątkowi. Dzięki temu piłkarz szybko pokazał się z naprawdę doskonałej strony i wniósł na boisko powiew świeżości, który zaimponował niejednemu kibicowi.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Polskie media szybko orzekły więc, że Krzysztof Piątek miał prawdopodobnie lepszy start w międzynarodową karierę niż najbardziej znany polski napastnik, Robert Lewandowski. Przemawiać mają za tym oczywiście liczby i statystyki.

Piątek "notuje lepszy start"

W swoim pierwszym sezonie (2010/2011) w Borussii Dortmund Lewandowski zagrał w 43 spotkaniach, w których strzelił 9 bramek. Tłumaczyć to można faktem, iż piłkarz często siedział jeszcze wówczas na ławce, grał na niewygodnych dla siebie pozycjach i Juergen Klopp nie obdarzył go takim zaufaniem, jakie od Gattuso dostał Piątek. Następny sezon był więc dla Lewandowskiego znacznie lepszy - w 47 meczach strzelił aż 30 bramek. Czy Krzysztofowi Piątkowi uda się rzeczywiście pokazać z jeszcze lepszej strony i utwierdzić polskie oraz włoskie media w przekonaniu o doskonałości swego talentu? To zapewne pokaże czas, który 23-latek, jak na razie, wykorzystuje naprawdę doskonale.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Jackowski przewidział przyszłość Kaczyńskiego: „Leży w łóżku, wokół niego stoją posłowie”
  2. Agata Duda martwi się o córkę. Kinga zdruzgotana nagłą śmiercią przyjaciółki
  3. „Lista grzechów” Tadeusza Rydzyka opublikowana w sieci. Redemptorysta będzie wściekły
  4. Agnieszka Chylińska pokazała dom. Nikt nie przypuszczał, że gwiazda może żyć w TAKIM miejscu
  5. Opublikowano listę kobiet Wojewódzkiego. Gwiazdor TVN może być zły
  6. HGA Media – duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych
Źródło: Radio ZET Następny artykuł
0 Skomentuj

Komentarze 0

Ocena artykułu