Mieszkowski obraził uczucia religijne? "Swastyka z krzyża"

Mieszkowski obraził uczucia religijne? "Swastyka z krzyża" Źródło: Screenshot z youtube.com/Portal wPolityce

Krzysztof Mieszkowski po raz kolejny wywołał wokół swojej osoby kontrowersje. W ostatnim czasie pojawiło się zdjęcie, na którym ten pozuje na tle swastyki. Czy doszło do złamania kodeksu karnego? Sprawa ma trafić do sądu.

Krzysztof Mieszkowski po raz kolejny spowodował w mediach ogromne zamieszanie. Do sieci trafiło zdjęcie, z którego polityk będzie musiał się gorzko tłumaczyć. Pozował na tle krzyża-swastyki. Chrześcijanie są oburzeni. Chcą, aby sprawa trafiła do sądu.

Krzysztof Mieszkowski przesadził. Pozuje na tle swastyki

Zdjęcie, które trafiło niedawno do sieci, zostało wykonane w czasie wystawy w Akademii Sztuk Pięknych. Dzieło można było podziwiać w czasie wydarzenia kulturalnego pt. "Konsekwencje".

Na wystawę został zaproszony Krzysztof Mieszkowski, który podziwiał nietypowe obrazy. Na tle jednego z nich pozował do szokującego zdjęcia.

Obraz przedstawia krzyż, do którego domalowane zostały ramiona tak, aby przypominał... swastykę.

Wyjątkowo kontrowersyjne połączenie. Na krzyżu umarł przecież Chrystus. Artystka połączyła jednak odważnie ten właśnie symbol chrześcijaństwa razem ze swastyką. Nie wiadomo, co konkretnie miała na myśli, a także jak interpretować znajdujący się na zdjęciu obraz.

Katolicy oburzeni. Złamano paragraf 196 Kodeksu Karnego

Absurdalne połączenie krzyża ze swastyką, która symbolizuje nazizm, a także utożsamiana jest z postacią Hitlera, wywołało wśród katolików oburzenie. Nic dziwnego - według internautów jest to wyjątkowo skandaliczne.

 - Nie dziwię się, że PiS bije inne partie na głowę, skoro takie mądrości reprezentują przedstawiciele innych partii... - napisała użytkowniczka.

Sprawą ma zająć się między innymi instytucja Ordo Iuris, która zamierza w tej sytuacji podjąć się interwencji prawnej. Także internauci chcą, aby wydarzenie miało swój finał w sądzie.

 - Żadna sztuka nie może obrażać uczuć innych osób! Jakim prawem "artystka" używa symboli zakazanych przez prawo i nie ponosi za to odpowiedzialności? Artysta nie może stać ponad prawem - napisała internautka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wiśniewski się rozwodzi? Jego żona opublikowała szokujący wpis
  2. Julia Wieniawa o traumie swojego życia. Nie uwierzycie, kto ją skrzywdził
  3. Radwańska mocno o Żyle w TzG. "Będą iskry lecieć"

źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News